Podróże Weroniki - pamiętnik z początku XXI wiekublog rowerowy

avatar erdeka
okolice Czerwińska

Informacje

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(35)

Moje rowery

Zielony 31509 km
Czerwony 17565 km
Czarny 12598 km
Unibike 23955 km
Agat
Delta 6046 km
Reksio
Veturilo 69 km

Szukaj

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy erdeka.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2019

Dystans całkowity:205.35 km (w terenie 47.00 km; 22.89%)
Czas w ruchu:15:31
Średnia prędkość:13.23 km/h
Maksymalna prędkość:49.15 km/h
Suma kalorii:2052 kcal
Liczba aktywności:8
Średnio na aktywność:25.67 km i 1h 56m
Więcej statystyk

Podczas Szosowej Włóczęgi

Sobota, 27 kwietnia 2019 | dodano: 14.06.2019Kategoria LSTR, Samotnie, Wyprawki w regionie, Z Księgowym, Z rodziną

Dnia poprzedniego autem wizyta w Legionowie, a następnie do Trzepowa, gdzie miała się odbyć Szosowa Włóczęga. Na miejscu była już większość zawodników z kilkunastu, niektórzy zaś mieli dotrzeć dopiero rankiem. Ostatecznie, chyba tylko jedna osoba nie przybyła. Po rozbiciu namiotu, czy raczej jego smętnych, wysłużonych resztek, długa kontemplacja na bujanej ławce, nasłuchując rechotu licznych żab i ciesząc się ciepłem ostatniej takiej, kwietniowej nocy. W międzyczasie w budynku trwała trochę taka rozmowa od strony organizacyjnej, mi nie znanej, a następnie wydanie małych pakietów startowych. Potem zachciało mi się trochę poleżeć w namiocie i już konkretniej przygotować miejsce do snu. Długo to nie trwało. Na koniec przyszła jeszcze pora na niewielkiego grilla, ale były spore trudności z jego rozpaleniem.

Pobudka wczesnym, sobotnim rankiem. W agroturystyce spokój i niespieszne przygotowania do trasy. Zaszedł nieprzyjemny incydent - niestety, jeden z tamtejszych kotów okazał się mieć ataki padaczki, co zdarzyło mi się widzieć po raz pierwszy w życiu. Na szczęście nie stało się nic faktycznie groźnego. Później pojawiło się kilku, brakujących zawodników. Spośród wszystkich, wpierw dwóch ruszyło na trasę, potem jeszcze nasz kolega P., który również postanowił wziąć udział w zabawie. Reszta udała się na śniadanie, po nim jeszcze trochę ogarniania i wreszcie start, przy czym powstała tylko jedna większa grupa, osób z rowerowej grupy z Sierpca, którzy sami organizują tam maratony od kilku lat, a na jednym zdarzyło się być i mi. Po nich nieco dłuższa przerwa, na którą ruszyło jeszcze małżeństwo, z czego to małżonek brał udział w większej części zabawy.


6:35.


6:35.

6:37.


6:39


06:40


7:21.


07:53.


08:05. Psy, aportujące kamienie


08:09.

08:13.


08:14.


08:42.


09:36.


09:39.


09:56.

Było ciepło, choć wietrznie. Jakąś godzinę później niebo zasnuło się chmurami, temperatura powoli spadła, aż w końcu, aby wyjść, lepiej było odziać się w bluzę i kurtkę. Czas upłynął mi w większości na czytaniu i nieznacznym zwalczaniu senności, która nadciągnęła nie wiem skąd. Później spacer wokół stawu, bardzo ważne rozmowy, a po nich powrót grupy z Sierpca. Ci w nagrodę dostali dyplomy i pamiątkowe kubki. W budynku trwało jeszcze trochę rozmów przy tej okazji, zgrywanie zdjęć, rozgrzanie po chłodnym wyjeździe, no i ostatecznie rozjazdy. Około godziny 18-19, tuż po ostatniej, sierpeckiej parze, przyszło ruszyć i mi, aby nie ryzykować ewentualnej jazdy w deszczu dnia następnego.

Trasa powiodła mnie ku S, przed lasem skręcając ku W, w Murowance zjeżdżając na piaszczystą, polną drogę. Stamtąd przez Pobyłkowo Małe ku W. Za Zalesiem Borowym koniec utwardzonej drogi, spacer przez łąki i pola, płosząc saren trochę. W jednym miejscu, nad Klusówką, obficie wypełnioną wodą, trzeba było przejść. Widać było odległy mostek, ale odgrodzony kanałkiem, z jeszcze istniejącym elementem śluzy. W niezbyt bezpieczny, raczej nieco akrobatyczny sposób, udało mi się przejść po niej wraz z rowerem, w czym pomogła barierka, stanowiącą dla mnie podporę przy okazji wykonywania kolejnych etapów przejścia. Po drugiej stornie już tylko spacer na most, pod górkę po kocich łbach i wreszcie asfalt. Potem to już tylko jazda przez Popowo Borowe do DW 632 i skręt do ronda na DK 62. Na tamtejszym przystanku koniec, przez ledwie kilka minut, z chłodu i zmęczenia odpoczywając pod drzewem, po czym udało mi się zakończyć wyjazd w aucie.


18:27. Trzepowo S. Jedno z licznych wyrobisk, które zapełniło się wodą. Widok ku SWW


18:30. Kapliczka na rozstaju dróg.


18:37. Pobyłkowo Małe NE. Polna droga z Murowanki. Dość sporo piachu. Widok ku SSW


18:53. Pobyłkowo Duże W. Kapliczka na rozstaju dróg. Po prawej droga do Ciepielina. Widok ku NW


18:57. Budy Pobyłkowskie. Most na Klusówce. Widok ku SWW


19:01. Kapliczka między Budami Pobyłkowskimi a Wólką Zaleską.


19:07. Wólka Zaleska. Jedna z ostatnich stodół krytych strzechą. Widok ku NW




19:20. Śluza na S dopływie Klusówki, będącym granicą między Zalesiem Borowym i Zabłociem, widocznym w tle. Widok ku SW


19:21. Śluza na S dopływie Klusówki, będącym granicą między Zalesiem Borowym i Zabłociem. Widok ku W


19:23. Dolina Klusówki, widziana ze śluzy ku E. Po lewej pola Powielina, po prawej Zalesia Borowego


19:25.Most na Klusówce, łączący Powielin i Zabłocie. Widok ku W


19:31. Powielin. Krzyż przy zjeździe w dolinę Klusówki. W centrum grupka drzew przy wspomnianej śluzie granicznej. Widok ku SSE


20:23. Koniec podróży na przystanku przy rondzie Dębe na DK 62. Widok ku E
Rower:Czarny Dane wycieczki: 24.93 km (4.00 km teren), czas: 01:47 h, avg:13.98 km/h, prędkość maks: 31.60 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 246 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(2)

Nocne rozładowanie

Czwartek, 25 kwietnia 2019 | dodano: 25.04.2019Kategoria Pół nocne, Zwykłe przejażdżki

Niedługi wyjazd nocą do Goławina przez Miączyn i z powrotem tą samą trasą. W jedną stronę goniło kilka psów, lecz w drugą prędkość na zjeździe załatwiła sprawę.
Rower:Czarny Dane wycieczki: 9.02 km (2.00 km teren), czas: 00:37 h, avg:14.63 km/h, prędkość maks: 33.89 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 92 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Wycieczka do Zgierza

Wtorek, 23 kwietnia 2019 | dodano: 01.05.2019Kategoria Samotnie, Zwykłe przejażdżki, Wyprawy po Polsce, Z rodziną

Udało mi się odzyskać trochę sił, co było przez mnie odczuwalne po pierwszych kilometrach, które wpadły mi lekko, acz ze wspomaganiem przez bardzo silny tego dnia wiatr. Trasa przebiegała nad Wisłą. Przy ostatnim domu w Wilkówcu wybiegły za mną trzy psy i dwa z nich goniło za mną aż do pierwszego stale zamieszkanego domu w Zdziarce. Moja prędkość, jak i teren, co prawda nie sprzyjały uciekaniu, ale też nie było z mej strony większego starania o to. W Czerwińsku przez drewniany mostek, potem po betonowych płytach na asfalt. Przy Grunwaldzkiej powstawał chodnik, prawie ukończony, więc zachciało mi się skorzystać z już gotowej części. DK 62 dość sprawnie, acz ostatni podjazd zrobił swoje i sprowadził na ziemię. Podobnie inne, późniejsze tak strome miejsca, czyli wiadukty koło autostrady, bo czego innego można się było spodziewać w okolicach Łowicza?


06:25. Zdziarka nad Wisłą. Po prawej stadnina. Widok ku SWW


06:44. Ostatni odcinek budowy chodnika przy Grunwaldzkiej. Widok ku NW


06:45. Już ukończony odcinek chodnika przy Grunwaldzkiej. Widok ku NW

W Wyszogrodzie skręt w Gałczyńskiego i nawrót, bo była ślepa. Za kościołem w prawo ku krajówce, by wjechać na most. Trasa do Iłowa przechodziła spory, acz jeszcze nie skończony remont w okolicy Uderza. Wcześniej jeszcze przyszło mi poprzypominać sobie stary, zmęczony asfalt. Z Iłowa ku S do Brzozoswa Starego, gdzie nastąpiła pierwsza przerwa na przystanku i trochę podjadania zapasów. Niestety, odcinek ten był nawet nie okraszony, a sowicie utopiony w zmaganiu z wiatrem i kiepską jazdą, w czym nie pomagał lekki, ale jednak, podjazd. Po odpoczynku skręt na Brzozówek, a tam asfaltowana droga ku S kończyła się drogą polną. Trudno. Do przodu. Na szczęście trochę z wiatrem. Potem normalna szutrówka, ale już pod wiatr, wyprowadziła mnie na asfalt w Koszajcu, który z kolei doprowadził do znanego mi skrzyżowania, ostatni raz odwiedzonego po BBT. Odtąd trwał długa jazda asfaltem ku S.


07:13. Wyszogród. Kościół pw. Świętej Trójcy. Widok ku SW


07:48. Remont nawierzchni w okolicy Uderza. Widok ku SW


07:55. Nieco przerzedzony las między Uderzem i Iłowem. Widok ku SW


08:26. Iłów. Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego i MBKP. Widok ku SSE


08:34. Brzozów Stary. Staw na cieku, będącym dopływem kanału Jeżówka, wpadająca doń w Uderzu. Widok ku W


08:34. Brzozów Stary. Zapora spiętrzająca staw na dopływie Jeżówki. Widok ku W


08:36. Brzozów Stary. Pomnik upamiętniający Cichociemnych. Widok ku


08:36. Brzozów Stary."Tobie Ojczyzno Cichociemni spadochroniarze Armii Krajowej rtm kaw Marian Aleksander Jurecki "Orawa" kpt art Andrzej Leszek Świątkowski "Amurat" polegli w walce 28 XII 1941 r w Brzozowie Starym odznaczeni orderami Virtuti Militari cześć ich pamięci"


08:56. Droga między Sadowcem i Koszajcem. Widok ku SE


09:07. Koszajec E. Ruina przy skrzyżowaniu. Widok ku NNE

Na trasie zmagania z wiatrem, gdzieniegdzie toczyły się ławice zamieci pyłowej. Krótka przerwa w Kocierzewiu Kościelnym, poprzedzona okrążeniem kościoła. Przed Strzelcowem skręt w polną drogę na skraju lasu. Dalej przebiegły mi drogę sarny. Do Łowicza wjazd od strony Parceli. Sporo jazdy chodnikiem. Za mostem w prawo, na parking z małą pętlą, wyjeżdżając na Stary Rynek z kamienistej bramy budynku nr 2, koło UM. Przez Rynek ku SW, a potem nawrót w 11 Listopada. Następnie długa jazda Kaliską, ze skrętem w Kolejową i  Katarzynów. Krótki postój przed szlabanem, uzupełniając bidony zapasową wodą. Za miastem dość przyjemna jazda przez Las Miejski do Urbańszczyzny. W tym jednak rejonie znów rozpoczęła się walka z wiatrem, co skończyło się przerwą na przystanku. Na skraju wsi Seroki, gdy asfalt skręcał ku E, mnie poniosło polną drogą ku S, na kolejnym skrzyżowaniu skręcając ku W, odkąd znów można było korzystać z wiatru.


09:20. Zamieć pyłowa między Koszajcem i Kocierzewem Północnym. Widok ku SSW


09:25. Kocierzew Kościelny. Kościół pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. Widok ku SSW


10:13. Boczki Chełmońskie. Dwór z XIX w. Widok ku W


10:34. Polna droga między Strzelcewem i Parcelą, po N stronie lasu. Widok ku SWW


10:48. Łowicz. Specyficzna hałda zapewne obfita w żelazo - "Czerwona Góra" przy Armii Krajowej. Widok ku SW


10:59. Łowicz. Dziedziniec przy Placu Stary Rynek 3. Widok ku SSW


11:00. Łowicz. Stary Rynek. W centrum kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Mikołaja. Widok ku W


11:00. Łowicz. Stary Rynek. W centrum UM. Widok ku NNW


11:38. Wygoda. Przystanek przy niewielkiej, drewnianej chatce, jakich naprawdę dużo w tej okolicy. Widok ku NE


11:55. Zawady. Łąki Stawiska nad Zielkówką. Widok ku SWW


11:58. Seroki NW. Łąki Pasieki nad Zielkówką. Widok ku SWW


12:05. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym przez łąki Pasłęki nad Zielkówką. Widok ku W


12:06. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym. Widok ku W


12:08. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym. Zamieć pyłowa. Widok ku SW


12:12. Uchanka w Uchaniu Dolnym. Widok ku NNE

Z Uchania Dolnego toczenie się do Zakulina, obserwując kolejne tumany pyłu. Asfalt przynajmniej nie sprawiał problemów. Skręt na Łyszkowice, a tam w Gminną i Wolności. W Kalenicy skręt ku W z dłuższą przerwą na przystanku. Zmęczenie dawało o sobie znać, a jeszcze trochę zostało do pokonania. Drugi wiadukt był mozolnie przebyty na pieszo, ale potem już tylko wspomagał mnie wiatr. Do tego stopnia, że na delikatnym zjeździe w Woli Łubiankowskiej, rower sam jechał ponad 20 km/h i zbliżał mnie do ciągnik. Tam trochę więcej wysiłku, aby go wyprzedzić, a prędkość wzrosła do ok 45 km/h.


12:49. OSP Łyszkowice. Widok ku NNW


12:51. Łyszkowice. Wolności. Nieliczna, drewniana zabudowa. Widok ku NW


13:38. Kalenice E. Wiadukt nad A2. Widok na Łyszkowice ku NE

W Głownie skręt w Rynkowskiego, Łowicką i Plac Wolności. Dalej promenada wzdłuż jeziorka, skręt w Wodną i Limanowskiego. Na jej krańcu tylko liczne, acz zaniedbane schody do mostku prowadzące. Po drugiej stronie ścieżka przez trawę do piaszczystej ulicy. Spacerem. Potem podjazd Traugutta zakończony na Kolejowej. Tam od razu ukazał mi się nieplanowany dworzec. W zamiarach, roztrząsane było przez mnie kontynuowanie jazdy do Strykowa, ale krajówką, aby skrócić czas jazdy, jednakże z szacunków wypadało, że to słaby pomysł, a jeszcze się okazało, że oto właśnie docierał najbliższy pociąg. No to na peron - kierunek Zgierz.


14:12. Głowno. Plac Wolności. W centrum Dąb Wolności. Widok ku NNE


14:14.Głowno. Młynarska. Po lewej Zalew Mrożyczka. Widok ku SW


14:14. UM Głowno. Widok ku NWW


14:14.Głowno. Zalew Mrożyczka. Widok ku SSE


14:15. Głowno. Wody Mrogi, przepływające przez zaporę spiętrzającą Zalew Mrożyczka. Widok ku NNW


14:20. Głowno. Mostek nad Mrożycą, między Limanowskiego i Tatrzańską. Widok ku NWW


14:20. Głowno. Mrożyca. Widok z mostku między między Limanowskiego i Tatrzańską ku NNW

Zgierz

Bilet kupiony o 14:35 do stacji Zgierz (przez Stryków, Smardzew). Po latach okazało się, że wystawiono mi bilet nie na odcinek bezpośrednio z Głowna, lecz na odcinek z Bratoszewic. Przewóz roweru na tej linii była bez opłat, więc bilet był tańszy niż na niektórych innych liniach, wymagających dodatkowej opłaty na jego przewóz. Po zakupie biletu udało mi się trochę ogarnąć fizjologicznie po męczącej podróży. Na to nie było też zbyt wiele czasu, bo jazda pociągiem krótka - ok. 14:55 wyszło się na peron w Zgierzu. W mieście wpierw jazda ulicami: 3 Maja, Curie, Mielczarskiego, Rembowskiego, Narutowicza, zjazd Długą do Dąbrowskiego,. Tam dłuższa przerwa na smaczny jak rzadko kebab. W międzyczasie Z. udało się przybyć. Po posiłku, rozmawiając, w większości spacerem i co jakiś czas odpoczywając na ławkach, wędrowało się ku ul. Skargi, w Parzęczewską, Staffa. Tu rozdzielenie dróg. Dalej już rowerem w Hożą, Sieradzką, Łódzką, Łąkową, Orlą, 3 Maja i ponownie na dworzec.


14:39. W  pociągu między Głownem i Zgierzem


14:58. Stacja Zgierz. Widok ku NNW


15:03. Zgierz. 3 Maja. Kościół pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Widok ku NW


15:07. Zgierz. Skrzyżowanie 1 maja i Rembowskiego. Pozostałości Zakładów Przemysłu Odzieżowego. Widok ku NNE


15:08. Zgierz. W centrum Rembowska 2. Widok ku W


15:09. Zgierz. Narutowicza 5. Widok ku NNE


15:15. Zgierz. Dąbrowskiego 1. Miejsce przerwy i odpoczynku, przed dłuższym spacerem. Widok ku NNW

Powrót pociągiem i autem

Oczekiwanie na pociąg trwało ok. godzinę. Bilet kupiony o 20:23 do stacji Łowicz Główny (tym razem okazało się po latach, że ten bilet wystawiono dopiero od stacji Smardzew...). Siedząc w pociągu powoli wylało się ze mnie zmęczenie. Było dla mnie jasne, że na dwóch kołach nie będę w stanie wrócić w sensowny sposób i w sensownym czasie. Na dworcu (w Łowiczu) był jeszcze nieprzyjemny, acz spokojny incydent - ktoś sępił na "pomoc" pod postacią kilku groszy na papierosy (palenie papierosów i inne nałogi nie pomagają. Abstrahując, ktoś mógłby relatywizować, że np. pomagają pod względem gospodarczym - pseudopomoc to nie pomoc, a gospodarkę itp. można ratować w godny sposób). Na przyjazd auta nie pamiętam ile się czekało, może z godzinę, ale na pewno była już noc. Po powrocie do domu, nazajutrz wielkie zmęczenie i ogólnofizyczna bezsilność.
Rower:Czarny Dane wycieczki: 115.18 km (11.00 km teren), czas: 08:47 h, avg:13.11 km/h, prędkość maks: 49.15 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 1176 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Przejażdżka próbna

Czwartek, 18 kwietnia 2019 | dodano: 19.04.2019Kategoria Samotnie, Zwykłe przejażdżki

Słonecznie i ciepło. Niestety, wiatr z północy zimny, przemroził mi ucho i skrócił wyjazd. Jechało mi się lepiej, ale podjazd i siłowa jazda to udręka. Trasa DW 565 ku N. Za kapliczką pierwsze skrzyżowanie w prawo, jednak nie docierając do Miączyna. Przez polne drogi zjazd na dół, wyjeżdżając koło kapliczki na drzewie. Droga prowadząca w dół pokryta dużo ilością kamieni itp. wiec nieprzyjemnie.


13:58. Chociszewo S. DW 565. Widok ku NW


14:01. Chociszewo SE. Droga na Miączyn. Widok ku E


14:07. Polna droga, prowadząca na asfalty przy nadrzewnej kapliczce, w okolicy miejsca gdzie przed wojną stał tartak. Widok ku SSE


13:10. Rząd wierzb. Widok ku SWW


19:26. Księżyc
Rower:Czarny Dane wycieczki: 5.26 km (2.00 km teren), czas: 00:23 h, avg:13.72 km/h, prędkość maks: 33.51 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 49 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Autem do Płocka

Środa, 17 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria Z rodziną
Wyjazd autem do Płocka, przez Płońsk, Dzierzążnię, Baboszewo, Gralewo, Drobin, Bielsk, a z powrotem przez Nowe Miszewo i Bodzanów.


14:12. DW 570. Remont nawierzchni w Radzikowie. Widok ku NNE


14:15. DW 570. Remont nawierzchni w Strzembowskim Lesie. Widok ku NNW


14:41. Płońsk. Budowa drogi między Płocką i Młodzieżową. Widok ku N
Rower: Dane wycieczki: 0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: min/km, prędkość maks: min/km
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Przejażdżka

Niedziela, 14 kwietnia 2019 | dodano: 14.04.2019Kategoria Samotnie, Zwykłe przejażdżki

Ostatnio nastąpił powrót chłodnego i zimnego powietrza. W sobotę nawet trafiły się opady drobnego, lekkiego niby-śniegu i przygnębiająco pochmurne niebo. Tego dnia znów słońce, które jakoś dogrzewało, o ile nie wystawiało się na wiatr. Wyjazd krótki, nad rzekę. Powietrza trochę za mało, ale na tyle, to mi się nie chciało pompować.
Rower:Czarny Dane wycieczki: 1.46 km (0.00 km teren), czas: 00:06 h, avg:14.60 km/h, prędkość maks: 19.82 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 13 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Autem do Płocka

Wtorek, 9 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria Z rodziną
Wyjazd autem do Płocka krajówką. Powrót przez Łąck, zjazd i nawrót do Koszelówki nad jezioro, Gąbin, Sanniki, Słubice. Od Iłowa trochę remontu jezdni.


19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW


19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW


19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku NW
Rower: Dane wycieczki: 0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: min/km, prędkość maks: min/km
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Leśne cmentarze

Niedziela, 7 kwietnia 2019 | dodano: 25.04.2019Kategoria Samotnie, Zwykłe przejażdżki

Wzdłuż Wisły na zachód. Spokojnie i bez obaw, że wiatr mi będzie przeszkadzał. Był już dużo spokojniejszy. Na drogach jakby więcej piasku. W Czerwińsku mostkiem wzdłuż Wisły, z podjazdem po betonowych płytach na Polną. Za cmentarzem skręt na chodnik, jaki powstał ostatnim razem. Dłuższa przerwa na ławce. Po niej skręt w lewo na chodnik w stronę banku, przez teren nowego sklepu, a ostatecznie w Dunina. Na krańcu tak jak zwykle w tym miejscu.


13:55. Wilkówiec SW. Droga do lasu granicznego ze Zdziarką. Widok ku W


14:04. Stadnina w Zdziarce S. Widok ku N

Czerwińsk


14:25. Czerwińsk. Już skończony chodnik między Świętokrzyską i Szkolną. Widok ku NNW


14:26. Czerwińsk. Oświetlenie chodnika między Świętokrzyską i Szkolną, czerpiące energię z paneli słonecznych i wiatraczków. Widok ku NW


14:54. Czerwińsk. Niedawno ukończony budynek marketu. Widok ku N

Wola - cmentarz zachodni

Z DK 62, za sporym sadem skręt w lewo. Ziemia była tam twardsza, zdatniejsza do jazdy, niż wcześniejsza, która miała mnie doprowadzić do jednego z cmentarzy, po już poznanej drodze. Sad ogrodzony, aż po stok. Trzeba więc było przedostać się wąską ścieżynką, na które znajdowały się zwalone, na szczęście dość cienkie, pnie. Po drugiej stronie ogrodzenia przejście przez niezagospodarowaną część pola, do znanego mi już zejść wzdłuż parowy. Skręt w prawo i po kilku metrach - pierwszy cmentarz. Fosa głęboka na 2-3 metry. Za nią drugi, niewielki, metrowy może wał, a za nim płaski kopiec o promieniu kilku metrów, na którym widoczne było kilka, dawno położonych tam zniczy. Ku NNE lub NE, oba wały przecięte były przez dawniej dogodne podejście od strony parowy. Wał górny był w tym miejscu po obu stronach zabezpieczony sporymi głazami.


15:12. Wola. Ok. 100 m ku W od cmentarza. Widok ku E


15:13. Wola. Zejście wzdłuż parowy, rozdzielającej oba cmentarze. Widok ku E


15:15. Zewnętrzny wał cmentarza zachodniego. Widok ku E


15:15. Kopiec wewnątrz drugiego wału cmentarza zachodniego. Widok ku N


115:17. Ktoś pamiętał o zmarłych pochowanych w zachodnim cmentarzu


15:18. Zachodnie głazy wewnętrznego wału cmentarza zachodniego.. Widok ku NNW


15:18. Wschodnie głazy wewnętrznego wału cmentarza zachodniego. Widok ku E


15:19. Wejście na teren zachodniego cmentarza. Widok ku S

Wola - parowa międzycmentarna

Dalej zejście wzdłuż parowy, szkoda tylko, że zaśmieconej. W dolnej części parowy, skręt w nią, schodząc o jakiś metr w dół. Tu rower poczekał na mnie. Bez niego spacer na drugą stronę parowy, gdzie czekało mnie może i kilkunastometrowe podejście. Znów na wysoczyźnie, kurs w prawo. W pewnym momencie pojawił się niewysoki wał. Może z pół metra. Był to drugi cmentarz.kształt bardziej kwadratowy, powierzchnia sporo większa. W środku zwalone spore drzewo, ponadto kilka większych kamieni, zapewne będących nagrobkami bez napisów. Po E stronie mnóstwo borsuczych jam. Ciekawe, ile czasu zajmie, nim wykopią jakieś szczątki. Powrót praktycznie tą samą drogą.


15:23. Górny odcinek parowy międzycmentarnej, "zabezpieczony" omszałymi kręgami studziennymi. Widok ku E


15:24. Górny odcinek parowy międzycmentarnej. Widok ku N


15:24. Górny odcinek parowy międzycmentarnej. Widok ku NNE


15:25. Środkowy odcinek parowy międzycmentarnej. Po lewej zbocza, po których trzeba było wejść do wschodniego cmentarza. Widok ku SE


15:28. Środkowy odcinek parowy międzycmentarnej. Podejście zboczem do wschodniego cmentarza. Widok ku SSE

Wola - cmentarz wschodni



15:29. SW wał wschodniego cmentarza. Widok ku NE


15:30. NW wał wschodniego cmentarza. Widok ku N


15:31. W centrum wschodniego cmentarza uchowało się kilka kamieni, trudno jednak powiedzieć, czy mają z nim coś wspólnego. Widok ku SSE


15:33. Po wschodniej stronie wschodniego cmentarza borsuki wykopały sporą liczbę jam. Widok ku W

Wola - gniazdo CKM

Dalej spacer do dawnego gniazda CKM i droga wzdłuż Wisły. Kilkanaście metrów przed parową, za którą znajdował się opuszczony dom, dłuższa przerwa z podziwianiem widoków. Potem przejście koło owej ruiny i kontynuacja ku górze, drogą za nim skrytą. Na tak jakby rozjeździe, gdzie droga ku górze wydawała się niknąć wśród drzew, skręt w lewo i dojście do nieco większej drogi leśnej, która wzdłuż kolejnej, sporej parowy, wyprowadziła mnie w pobliżu wyżej opisywanego, ogrodzonego sadu, lecz po W stronie sąsiedniego pola. Stąd spacer wzdłuż granicy pól ku W, a potem w stronę szosy - po W stronie ogrodzenia najbliższego domostwa, wychodząc na DK 62 przy krzyżu.

15:39. Obszar gniazda CKM z okresu wojny. Widok ku E


15.40. Między gniazdem CKM i opuszczonym domem. Widok ku E


15:45. Między gniazdem CKM i opuszczonym domem. Widok ku S

Wola - opuszczony budynek nad Wisłą


16:05. Opuszczony dom w pobliżu kolejnej parowy. Widok ku W


16:07. Spacer od opuszczonego domu na Wysoczyznę. Widok ku N


16:11. Wyjście na Wysoczyznę wzdłuż parowy przebiegającej koło opuszczonego domu. Widok ku N

Wola - krzyż przy DK62


16:19. Wola. Krzyż przy DK 62. Widok ku SEE


16:19. Wola. Krzyż przy DK 62. "14 VIII 1983". Widok ku SE

Wola - Majdany i powrót

Nie chciało mi się wracać krajówkę, więc kurs na Majdan. Z asfaltu na wprost, w ubitą twardą drogę. ta była ślepa, więc nawrót. Przy akompaniamencie psów, w tym jednego dużego, który próbował wyskoczyć przez ogrodzenie. Od asfaltu w prawo, w dół, przez betonowe płyty. Za stawami w prawo, w kierunku śródpolnego zagajnika. Tam w prawo. Minął mnie rowerzysta lokalny, który bez zatrzymywania się, zwrócił uwagę, że opony chyba zbyt cienkie na takie drogi. Dalsza trasa na Parlin do DW 570. Dalej to już tylko asfalt przez Komsin, Chociszewo i DW 565 do końca.


16:26. Majdan. Ślepy odcinek drogi. Widok ku N


16:29. Majdan. Betonowe płyty do centrum przysiółka, poprowadzone przez górny odcinek doliny/parowy. stanowiącej granicę gmin w okolicy DK 62. Widok ku W


16:41. Gawarzec Górny S. Za plecami granica z Wolą. Widok ku NNW


16:52. Granica między Janikowem i Czerwińskiem, przy skrzyżowaniu do Parlina. "Boże błogosław nam 1987 r". Widok ku E


16:53.


16:59


16:59


17:00



Rower:Czarny Dane wycieczki: 31.46 km (15.00 km teren), czas: 02:31 h, avg:12.50 km/h, prędkość maks: 37.41 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 301 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Dość ciepło

Sobota, 6 kwietnia 2019 | dodano: 25.04.2019Kategoria Samotnie, Zwykłe przejażdżki

Początkowo, zdawało się, że dobrze. Prędkość nawet ponad 25. Tyle, że to z silnym wiatrem ze wschodu, po asfalcie. Za kapliczką męczące podejście, za domem przed zagajnikiem. Na górze ku E, ku N, i dalej na Chociszewo. Przy kapliczce skręt na Borek, dalej do asfaltu - zmagając się z wiatrem, no i standardowy zjazd w dolinę.


16:02.Niewielka parowa w okolicy zagajnika ok. 240 m ku W od kapliczki. Widok ku N


16:03. Centralne rozwidlenie małej parowy. Widok ku NNW


16:04. NW odnoga małej parowy. Widok ku SE


16:05. W lewo niewielka parowa, która została przed chwilą pokonana. W prawo płytka, prostsza, sąsiednia parowa. Widok ku SSE


16:09. Wilkówiec N. Droga prowadząca do Chociszewa i/lub Zarębina. Widok ku N


16:12 Wilkówiec N. Od zakrętu prostopadła granica z Chociszewem, którego centrum widoczne jest w tle. Widok ku N


16:21. Droga z Borka w pobliżu wyjazdu na DW 565 przy kapliczce. Zagajnik po lewej usunięty jesienią 2020. Widok ku NE


16:26. DW 565. Zjazd w Dolinę Wisły. Widok ku SE

Rower:Czarny Dane wycieczki: 7.32 km (4.00 km teren), czas: 00:33 h, avg:13.31 km/h, prędkość maks: 32.52 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 76 (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Autem do i z Łodzi

Środa, 3 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria 3-4 Osoby, Z rodziną
Drobna, samochodowa wycieczka do Łodzi, z powrotem przez Jordanów, Brzeziny, Nieborów i Bolimów.


18:14. Pałac w Nieborowie. Widok ku SSE
Rower: Dane wycieczki: 0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: min/km, prędkość maks: min/km
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)