Wpisy archiwalne w kategorii
.Zwykłe przejażdżki
| Dystans całkowity: | 9664.31 km (w terenie 1977.90 km; 20.47%) |
| Czas w ruchu: | 661:24 |
| Średnia prędkość: | 14.46 km/h |
| Maksymalna prędkość: | 60.60 km/h |
| Suma podjazdów: | 850 m |
| Suma kalorii: | 15107 kcal |
| Liczba aktywności: | 569 |
| Średnio na aktywność: | 16.98 km i 1h 09m |
| Więcej statystyk | |
Po Warszawie przed wyjazdem na drezyny do 3miasta
Czwartek, 23 kwietnia 2009 | dodano: 03.05.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa, 2009 Trójmiasto
Nie pamiętam którędy i jak wiodła trasa. Z dużym prawdopodobieństwem trasa na wydział i z powrotem (zajęcia z karto, a po przerwie WF). Potem nierowerowe przemieszczenie się na dworzec PKP Warszawa Zachodnia, skąd w trójosobowej grupce rozpoczęła się mała wyprawa na tak jakby zawody drezynowe w Kolbudach, organizowane przez studentów geografii z Trójmiasta (poza naszą grupką, wszystkie pozostałe były z tamtego uniwerku). O 16:15 został kupiony bilet na pociąg do stacji Gdynia Główna (przez Działdowo), ale wysiadło się w Sopocie.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
22.00 km (0.00 km teren), czas: 01:17 h, avg:17.14 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hWydział i Praga
Środa, 22 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Zwykłe przejażdżki, .Pół nocne, .Warszawa
Trasa na wydział jak zwykle tzn. (gdy rowerem) albo trasą: Pomnik Lotnika - Plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście; albo trasą: Koło BN przez Pola Mokotowskie - Rondo Jazdy Polskiej - Plac Konstytucji - Marszałkowska - Krakowskie Przedmieście. Zwykle w ten sposób wiodła trasa na wydział i z powrotem, z ewentualnymi niuansami (głównie w rejonie Śródmieścia wschodniego). Większość takich tras na wydział wiodła przez Rondo Zawiszy, a większość tras powrotnych przez Pola Mokotowskie (w stosunku 7:3 lub 8:2). Pamiętam, że kilka słonecznych poranków wczesnowiosennych roku 2009 z pewnością odbyło się kilka razy przez Pola Mokotowskie, trudząc się przejazdem kładką i w rejonie Biblioteki Narodowej.
Tego zaś dnia dodatkowo odbył się przejazd na Pragę. Nastąpił chyba mostem Śląsko-Dąbrowskim, i być może motywowany był poszukiwaniem jakiegoś waypointa w pobliżu Parku Praskiego. Zanotowany mam przejazd wzdłuż skarpy (chyba w drodze powrotnej), co mogłoby oznaczać dłuższy powrót od mostu Gdańskiego do Książęcej, a dopiero potem gdzieś tam podjazd na wysoczyznę i dalej do akademika.
Tego zaś dnia dodatkowo odbył się przejazd na Pragę. Nastąpił chyba mostem Śląsko-Dąbrowskim, i być może motywowany był poszukiwaniem jakiegoś waypointa w pobliżu Parku Praskiego. Zanotowany mam przejazd wzdłuż skarpy (chyba w drodze powrotnej), co mogłoby oznaczać dłuższy powrót od mostu Gdańskiego do Książęcej, a dopiero potem gdzieś tam podjazd na wysoczyznę i dalej do akademika.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
19.14 km (0.00 km teren), czas: 01:21 h, avg:14.18 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPo Waypointy do Legio i Białołęki
Wtorek, 21 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .2 Osoby, .LSTR, .Pół nocne, .Warszawa, ...Miejscowości mazowieckie
Uczestnicy
Jazdy przez Śródmieście nie pamiętam. Początek to zapewne jazda na wydział i z powrotem. Potem znów na wydział, a po zajęciach Modlińską do Legionowa. Tam spotkanie z Pa. Wspólnie (absolutne minimum tej wspólnej jazy to 10 kilometrów, ale w rzeczywistości mogło być sporo więcej) udaliśmy się DK61 za Łajski do Lasu Nieporęckiego. Tam przy torach był zaniedbany cmentarz w pobliżu mokradeł (zachodnia strona drogi), a w głębi lasu strzelnica wojskowa (wschodnia strona drogi). Po waypointy rzecz jasna tamtejsze ta wycieczka. Gdzieś się rozdzieliliśmy i nawet przybliżony przejazd nie utkwił w mej pamięci. Wg danych Pa., jego przejazd tego dnia to:
- DST 27.30km
- Czas 01:26
- VAVG19.05km/h
- VMAX31.90km/h

23:57. Jeżyk spotkany nocą na Białołęckiej
Miejscowości mazowieckie
- Wieliszew KwietnRower:Unibike
Dane wycieczki:
94.40 km (0.00 km teren), czas: 04:48 h, avg:19.67 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hWydział
Poniedziałek, 20 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Zwykłe przejażdżki, .Samotnie, .Warszawa
Na wydział i z powrotem. Trasy nie pamiętam.

Jedna z ciekawostek widzianych na Wydziale Geologii
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
22.30 km (0.00 km teren), czas: 01:18 h, avg:17.15 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hNa ćwiczenia terenowe w Warszawie
Sobota, 18 kwietnia 2009 | dodano: 20.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Padał deszcz. Jeśli mnie pamięć nie myli, wpierw była jazda na wydział, a potem przejazd do Parku Szczęśliwickiego, gdzie miały się odbyć praktyki terenowe (dedukcja na podstawie liczby kilometrów i niejasnych strzępków w pamięci). Nie pamiętam z którego przedmiotu były te praktyki (chyba turyzm).
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
11.00 km (0.00 km teren), czas: 00:50 h, avg:13.20 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hChyba na wydział
Czwartek, 16 kwietnia 2009 | dodano: 16.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Chyba na wydział i z powrotem.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
12.00 km (0.00 km teren), czas: 00:45 h, avg:16.00 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hNa obiad na Banacha
Środa, 15 kwietnia 2009 | dodano: 16.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Przyjemna słoneczna pogoda z nielicznymi chmurami. Trochę ciepło, trochę chłodno. Przejazd do pobliskiego baru orientalnego na obiad.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
0.60 km (0.00 km teren), czas: 00:05 h, avg:7.20 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPo południowym lesie Strzembowskim
Poniedziałek, 13 kwietnia 2009 | dodano: 13.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki
Kolejna, samotna ekspedycja do Strzembowskiego lasu. Niebo dość pochmurne i raczej chłodno, później się przejaśniało i było ładnie.
Odwiedzona została przez mnie południowa (spory odcinek wiódł pod SW ścianą lasu) część lasu, po zachodniej stornie DW 570, między Nieborzynem a Srebrną. Chyba jedyny raz zdarzyło mi się wtedy przejechać polną drogą, będącą przedłużeniem drogi przez Przybojewo i Grodziec na zachód od DW570.
W międzyczasie VBT wracało z okolic Tarczyna, gdzie udali się wraz z Księgowym, gdzie urządzili biwak (m.in. ognisko nad Utratą).
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
31.40 km (9.00 km teren), czas: 02:04 h, avg:15.19 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hDo Warszawy
Poniedziałek, 13 kwietnia 2009 | dodano: 09.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Nic konkretnego nie zanotowane i nie zapamiętane. Zdaje się, że trasa przez NDM i Łomianki (być może z użyciem metra - odcinek Młociny - Słodowiec czynny od jesieni 2008 roku).
Pamiętam że w okresie porządkowania wpisów podczas studiów okazało się, że któryś wpis lądował pod datą innego wpisu. Nie pamiętam, czy chodziło o różnicę 1 roku, miesiąca czy kilku dni w zapisie daty, czy też dwa wpisy jednego dnia. To był raczej ten wpis. Nie wiem jaka jest prawidłowa data tego wyjazdu, ale 2009.04.09 jako wyjazd do Warszawy nijak nie przystaje do tego co się działo (czyli święta Wielkanocne, na które się Warszawę opuściło, by udać się do domu). Może być też tak, iż jest to zapis drugiej wycieczki w ciągu jednego dnia po Wielkanocy, czyli wpierw odbyłaby się wycieczka do Lasu Strzembowskiego na lekko, a po niej, po obiedzie i spakowaniu się, wieczorna jazda do akademika. Nie jestem w stanie tego ustalić więc zostawiam.
Pamiętam że w okresie porządkowania wpisów podczas studiów okazało się, że któryś wpis lądował pod datą innego wpisu. Nie pamiętam, czy chodziło o różnicę 1 roku, miesiąca czy kilku dni w zapisie daty, czy też dwa wpisy jednego dnia. To był raczej ten wpis. Nie wiem jaka jest prawidłowa data tego wyjazdu, ale 2009.04.09 jako wyjazd do Warszawy nijak nie przystaje do tego co się działo (czyli święta Wielkanocne, na które się Warszawę opuściło, by udać się do domu). Może być też tak, iż jest to zapis drugiej wycieczki w ciągu jednego dnia po Wielkanocy, czyli wpierw odbyłaby się wycieczka do Lasu Strzembowskiego na lekko, a po niej, po obiedzie i spakowaniu się, wieczorna jazda do akademika. Nie jestem w stanie tego ustalić więc zostawiam.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
45.00 km (0.00 km teren), czas: 03:00 h, avg:15.00 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hWydział + fota
Środa, 8 kwietnia 2009 | dodano: 09.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Trasa na wydział jak zwykle, a powrót z kursem na al. Jana Pawła II po odbiór zdjęcia na Pstrykaliade (na którą jedno zdjęcie kapliczki z Litwy, zostało przez mnie wysłane). Zdjęcie było wywoływane w zakładzie fotograficznym, chyba przy Hali Mirowskiej (a na pewno w tej części miasta).
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
23.50 km (0.00 km teren), czas: 01:32 h, avg:15.33 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/h


















