Podróże Weroniki - pamiętnik z początku XXI wieku

avatar Weronika
okolice Czerwińska

Szukaj

Znajomi na bikestats

wszyscy znajomi(37)

Moje rowery

Czarny 13187 km
Zielony 31509 km
Unibike 23955 km
Czerwony 17572 km
Agat
Delta 6035 km
Reksio
Veturilo 69 km
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum

Wpisy archiwalne w kategorii

.Zwykłe przejażdżki

Dystans całkowity:9664.31 km (w terenie 1977.90 km; 20.47%)
Czas w ruchu:661:24
Średnia prędkość:14.46 km/h
Maksymalna prędkość:60.60 km/h
Suma podjazdów:850 m
Suma kalorii:15107 kcal
Liczba aktywności:569
Średnio na aktywność:16.98 km i 1h 09m
Więcej statystyk

Po Warszawie przed wyjazdem na drezyny do 3miasta

Czwartek, 23 kwietnia 2009 | dodano: 03.05.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa, 2009 Trójmiasto
Nie pamiętam którędy i jak wiodła trasa. Z dużym prawdopodobieństwem trasa na wydział i z powrotem (zajęcia z karto, a po przerwie WF). Potem nierowerowe przemieszczenie się na dworzec PKP Warszawa Zachodnia, skąd w trójosobowej grupce rozpoczęła się mała wyprawa na tak jakby zawody drezynowe w Kolbudach, organizowane przez studentów geografii z Trójmiasta (poza naszą grupką, wszystkie pozostałe były z tamtego uniwerku). O 16:15 został kupiony bilet na pociąg do stacji Gdynia Główna (przez Działdowo), ale wysiadło się w Sopocie. Rower:Unibike Dane wycieczki: 22.00 km (0.00 km teren), czas: 01:17 h, avg:17.14 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Wydział i Praga

Środa, 22 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Zwykłe przejażdżki, .Pół nocne, .Warszawa
Trasa na wydział jak zwykle tzn. (gdy rowerem) albo trasą: Pomnik Lotnika - Plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście; albo trasą: Koło BN przez Pola Mokotowskie - Rondo Jazdy Polskiej - Plac Konstytucji - Marszałkowska - Krakowskie Przedmieście. Zwykle w ten sposób wiodła trasa na wydział i z powrotem, z ewentualnymi niuansami (głównie w rejonie Śródmieścia wschodniego). Większość takich tras na wydział wiodła przez Rondo Zawiszy, a większość tras powrotnych przez Pola Mokotowskie (w stosunku 7:3 lub 8:2). Pamiętam, że kilka słonecznych poranków wczesnowiosennych roku 2009 z pewnością odbyło się kilka razy przez Pola Mokotowskie, trudząc się przejazdem kładką i w rejonie Biblioteki Narodowej.

Tego zaś dnia dodatkowo odbył się przejazd na Pragę. Nastąpił chyba mostem Śląsko-Dąbrowskim, i być może motywowany był poszukiwaniem jakiegoś waypointa w pobliżu Parku Praskiego. Zanotowany mam przejazd wzdłuż skarpy (chyba w drodze powrotnej), co mogłoby oznaczać dłuższy powrót od mostu Gdańskiego do Książęcej, a dopiero potem gdzieś tam podjazd na wysoczyznę i dalej do akademika.
Rower:Unibike Dane wycieczki: 19.14 km (0.00 km teren), czas: 01:21 h, avg:14.18 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Po Waypointy do Legio i Białołęki

Wtorek, 21 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .2 Osoby, .LSTR, .Pół nocne, .Warszawa, ...Miejscowości mazowieckie Uczestnicy

Jazdy przez Śródmieście nie pamiętam. Początek to zapewne jazda na wydział i z powrotem. Potem znów na wydział, a po zajęciach Modlińską do Legionowa. Tam spotkanie z Pa. Wspólnie (absolutne minimum tej wspólnej jazy to 10 kilometrów, ale w rzeczywistości mogło być sporo więcej) udaliśmy się DK61 za Łajski do Lasu Nieporęckiego. Tam przy torach był zaniedbany cmentarz w pobliżu mokradeł (zachodnia strona drogi), a w głębi lasu strzelnica wojskowa (wschodnia strona drogi). Po waypointy rzecz jasna tamtejsze ta wycieczka. Gdzieś się rozdzieliliśmy i nawet przybliżony przejazd nie utkwił w mej pamięci. Wg danych Pa., jego przejazd tego dnia to:
  • DST 27.30km
  • Czas 01:26
  • VAVG19.05km/h
  • VMAX31.90km/h
Z powrotem jakoś przejechało mi się do Rembelszczyzny, raczej DW 632. Potem Płochocińska. Udało się zdobyć WP w pobliżu Kobiałki (już w okolicy zachodu słońca, albo nawet i po ciemku), a potem (już raczej w nocy) na Mochtyńskiej/Ostródzkiej (zależy z której strony mostu patrzeć). Później przejazd Warzelniczą, Białołęcką (tu o północy kilka minut spędzonych na fotografowaniu jeża przy drodze), chyba Wysockiego do Odrowążą i jakoś znów przez Śródmieście do akademika (będąc tam ok. godziny 1 lub 2).


23:57. Jeżyk spotkany nocą na Białołęckiej

Miejscowości mazowieckie

- Wieliszew Kwietn
Rower:Unibike Dane wycieczki: 94.40 km (0.00 km teren), czas: 04:48 h, avg:19.67 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Wydział

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009 | dodano: 22.04.2009Kategoria .Zwykłe przejażdżki, .Samotnie, .Warszawa

Na wydział i z powrotem. Trasy nie pamiętam.


Jedna z ciekawostek widzianych na Wydziale Geologii
Rower:Unibike Dane wycieczki: 22.30 km (0.00 km teren), czas: 01:18 h, avg:17.15 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Na ćwiczenia terenowe w Warszawie

Sobota, 18 kwietnia 2009 | dodano: 20.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa

Padał deszcz. Jeśli mnie pamięć nie myli, wpierw była jazda na wydział, a potem przejazd do Parku Szczęśliwickiego, gdzie miały się odbyć praktyki terenowe (dedukcja na podstawie liczby kilometrów i niejasnych strzępków w pamięci). Nie pamiętam z którego przedmiotu były te praktyki (chyba turyzm).
Rower:Unibike Dane wycieczki: 11.00 km (0.00 km teren), czas: 00:50 h, avg:13.20 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Chyba na wydział

Czwartek, 16 kwietnia 2009 | dodano: 16.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Chyba na wydział i z powrotem. Rower:Unibike Dane wycieczki: 12.00 km (0.00 km teren), czas: 00:45 h, avg:16.00 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Na obiad na Banacha

Środa, 15 kwietnia 2009 | dodano: 16.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa

Przyjemna słoneczna pogoda z nielicznymi chmurami. Trochę ciepło, trochę chłodno. Przejazd do pobliskiego baru orientalnego na obiad.
Rower:Unibike Dane wycieczki: 0.60 km (0.00 km teren), czas: 00:05 h, avg:7.20 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Po południowym lesie Strzembowskim

Poniedziałek, 13 kwietnia 2009 | dodano: 13.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki

Kolejna, samotna ekspedycja do Strzembowskiego lasu. Niebo dość pochmurne i raczej chłodno, później się przejaśniało i było ładnie.
Odwiedzona została przez mnie południowa (spory odcinek wiódł pod SW ścianą lasu) część lasu, po zachodniej stornie DW 570, między Nieborzynem a Srebrną. Chyba jedyny raz zdarzyło mi się wtedy przejechać polną drogą, będącą przedłużeniem drogi przez Przybojewo i Grodziec na zachód od DW570.

W międzyczasie VBT wracało z okolic Tarczyna, gdzie udali się wraz z Księgowym, gdzie urządzili biwak (m.in. ognisko nad Utratą).
Rower:Unibike Dane wycieczki: 31.40 km (9.00 km teren), czas: 02:04 h, avg:15.19 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Do Warszawy

Poniedziałek, 13 kwietnia 2009 | dodano: 09.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Nic konkretnego nie zanotowane i nie zapamiętane. Zdaje się, że trasa przez NDM i Łomianki (być może z użyciem metra - odcinek Młociny - Słodowiec czynny od jesieni 2008 roku).

Pamiętam że w okresie porządkowania wpisów podczas studiów okazało się, że któryś wpis lądował pod datą innego wpisu. Nie pamiętam, czy chodziło o różnicę 1 roku, miesiąca czy kilku dni w zapisie daty, czy też dwa wpisy jednego dnia. To był raczej ten wpis. Nie wiem jaka jest prawidłowa data tego wyjazdu, ale 2009.04.09 jako wyjazd do Warszawy nijak nie przystaje do tego co się działo (czyli święta Wielkanocne, na które się Warszawę opuściło, by udać się do domu). Może być też tak, iż jest to zapis drugiej wycieczki w ciągu jednego dnia po Wielkanocy, czyli wpierw odbyłaby się wycieczka do Lasu Strzembowskiego na lekko, a po niej, po obiedzie i spakowaniu się, wieczorna jazda do akademika. Nie jestem w stanie tego ustalić więc zostawiam.
Rower:Unibike Dane wycieczki: 45.00 km (0.00 km teren), czas: 03:00 h, avg:15.00 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Wydział + fota

Środa, 8 kwietnia 2009 | dodano: 09.04.2009Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa
Trasa na wydział jak zwykle, a powrót z kursem na al. Jana Pawła II po odbiór zdjęcia na Pstrykaliade (na którą jedno zdjęcie kapliczki z Litwy, zostało przez mnie wysłane). Zdjęcie było wywoływane w zakładzie fotograficznym, chyba przy Hali Mirowskiej (a na pewno w tej części miasta). Rower:Unibike Dane wycieczki: 23.50 km (0.00 km teren), czas: 01:32 h, avg:15.33 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)