Wpisy archiwalne w kategorii
.Wyprawki w regionie
Dystans całkowity: | 16629.40 km (w terenie 2597.50 km; 15.62%) |
Czas w ruchu: | 1031:05 |
Średnia prędkość: | 16.13 km/h |
Maksymalna prędkość: | 55.52 km/h |
Suma kalorii: | 32730 kcal |
Liczba aktywności: | 155 |
Średnio na aktywność: | 107.29 km i 6h 39m |
Więcej statystyk |
Po Waypointy w Legionowie
Sobota, 21 lutego 2009 | dodano: 24.02.2009Kategoria .LSTR, .3-4 Osoby, .Wyprawki w regionie, .Z Księgowym
Było sporo śniegu, a LSTR hasał po powiecie legionowskim. Skład poranny (Księgowy, Ro., Pa. i niejaka Maj., której nie dane było mi poznać) skierował się na Dębe, gdzie spotkali VBT. Zapora przechodziła remont nawierzchni i był dostępny do jazdy tylko wschodni pas. Stamtąd wrócili do Legionowa. Ro. i Pa. pojechali jeszcze do Jabłonnej, gdzie również i mi udało dotrzeć (po drodze odwiedzając Zarzecze, wał do Picassa, Wittinga [1, 3 od N, a 5, 7, 9 od S ), wyjeżdżając na Myśliborską i Obrazkową. Pod koniec tej ulicy stał opuszczony domek (wkrótce miał zniknąć z powierzchni ziemi), który był waypointem, możliwym do odczytania z ulicy. Skręt w Leliwitów z nawrotem po 150 m. Następnie Światowida, Pancera, Nowodworska, na wał, do promu po WP, ale nie udało się odnaleźć kodu. Zjazd Grzymalitów, po uprzednim zjechaniu nad Wisłę i powrocie. Stamtąd do Odkrytej. Chyba Aluzyjna do Modlińska a potem do Jabłonny
Spotkaliśmy się przy pałacu. W parku było sporo ludzi, którym niestraszna zima i ochoczo bawili się w śniegu. Mi się upadło na śnieg koło tamtejszego waypointa. Ruszyliśmy przez Królewską i Leśną do parku za UM, dalej na rynek przez Słowackiego i Batorego. Potem były ruiny kantyn (między DK 61 i Wąską, w pobliżu wiaduktu i Wrzosowej) i koszary (na rogu DW 632 i Wąskiej). Motywem przewodnim były punkty z waypointów, które w tych miejscach zostały ukryte, o których poinformowali mnie chłopaki. Po wszystkim, moje ich odprowadzenie drogą centralną przez Piaski i za tory. Zapadał wieczór. Skręt w Smereka przy torach (nie między domami), potem Olszankowa, Szarych Szeregów, ostatni tego dnia waypoint, a dalej Fabryczna, Piaskowa. Powrót Warszawską, obwodnicą, Modlińską. Nie pamiętam początku i końca mojej jazdy tego dnia. Prawdopodobnie był to skrót autobusem 186 z przystankiem na Banacha i Konwaliowa (rano), oraz Żerań FSO do Banacha (w nocy), co pokrywa się z przebytą odległością.
Rower:
Dane wycieczki:
47.60 km (25.00 km teren), czas: 03:50 h, avg:12.42 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hOstatni wyjazd 2008 - Bulkowo i Płońsk
Środa, 31 grudnia 2008 | dodano: 31.12.2008Kategoria .Samotnie, .Wyprawki w regionie
Ostatni tegoroczny wyjazd. Znów udało mi się poznać nieznane do tej pory okolice. Start wzdłuż Wisły i przez Garwolewo. Po przekroczeniu DK 50 w Kobylnikach poniosło mnie przez zagajnik. Wpierw jeden, potem drugi, a między nimi otwarta, ośnieżona przestrzeń. Na asfalt powrót skrzyżowaniem tuż za żwirownią. W Główczynie w lewo, a na krańcu wsi ku N. Na głównej ponownie w Dzierżanowie. Później przez Bulkowo do Pilichowa, a w Pilichówku odbicie na wschód. Skręt na Podmarszczyn, lecz wnet zjechało się w pola. Zdarzyło mi się tam przejście po lekko pękającym lodzie na tamtejszego kanałku, który trochę się rozlał. Na asfalt powrót przy granicy powiatów. Dalej przez Kucice do Nowego Sarnowa, potem Wilamowice i Płońsk. Od rynku powrót w kierunku Naruszewa. Już na terenie swojej gminy, przejeżdżało się przez tereny rolne na północ od cmentarza w Radzikowie. Powrót do domu przez Roguszyn.

Pilichowo. Widok ku N

Koniec dnia, koniec roku
Rower:Delta
Dane wycieczki:
92.00 km (10.00 km teren), czas: 04:40 h, avg:19.71 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hOkolice Załusk
Wtorek, 30 grudnia 2008 | dodano: 30.12.2008Kategoria .Samotnie, .Wyprawki w regionie
Poprzedni dzień słoneczny i wciąż bez śniegu na drogach. Do południa roślinność pokrywał szron, a powietrze było delikatnie nieprzejrzyste. Początek wyjazdu nad Wisłę, wałem, potem przez Miączyn do Przybojewa. Dalej Pieścidła, Januszewo i dworek w Strzębowie, który zaczynał przechodził remont. Dalsza trasa powiodła wprost na Rąbież. Do wsi Sadówiec polną drogą. Kolejne było Naborowa, a koło Gostolina odbicie ku NE, gruntową drogą przez las ku Niepiekłom. W Falbogach Wielkich nawrót do Załusk po jeszcze dość świeżym asfalcie. Zmrok zaczął zapadać za Kamienicą. Końcówka przez Przybojewo i Chociszewo, lecz z odbiciem na Borek.

Wychódźc. DW565. Widok ku NNW

Wychódźc. DW565. Widok ku NNW

Wychódźc. DW565. Widok ku SE

Wychódźc. Wał E. Widok ku E

Wychódźc. Wał E. Widok ku S

Wychódźc. Wał E. Widok ku SSE

Strzembowo. Pałac z XVIII w. Widok ku NE

Strzembowo. Pałac z XVIII w. Widok ku NE

Strzembowo. Pałac z XVIII w. Widok ku NW

Strzembowo. Widok ku NNE

Strzembowo. Widok ku NNE

Strzembowo. Widok ku NWW

Po lewej pola Dłutowa, po prawej Drochówki Widok ku SE

Po prawej pola Sadówca, na wprost Stare Olszyny. Widok ku E

Stare Olszyny. Na horyzoncie lasy w okolicy DK7. Widok ku NNE



Po lewej pola Naborówca, po prawej Zdunowa, za plecami Gostolina. Drzewo rosnące na trójstyku tych wsi. Widok ku NWW

Gostolin. Widok ku NWW

Gostolin. Widok ku SEE

Las w Niepiekłach. Widok ku NE

Las w Niepiekłach

Niepiekła. Widok ku SSW

Falbogi Wielkie. Widok ku SSW

Falbogi Wielkie (Zajączki). Widok ku W

Załuski. Wjazd od E. Widok ku W

Karnkowo. Widok ku SW

Widok ku SW
Rower:Delta
Dane wycieczki:
63.00 km (5.00 km teren), czas: 03:20 h, avg:18.90 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hNa slajdowisko I - Do Murzynowa
Sobota, 8 listopada 2008 | dodano: 10.11.2008Kategoria .2 Osoby, .Wyprawki w regionie, .Pół nocne, ..Gminy Polska, 2008 Murzynowo
Początkowo wraz z Kacz. ustaliliśmy godzinę wyjazdu na 6 rano. Około północy, w dniu przed wyjazdem, przesunęliśmy ją na 8.
Niosło mnie chodnikiem wzdłuż ŻiW i trzeba było trochę na Uniwersyteckiej. Wyjechaliśmy pół godziny później niż planowaliśmy. Wpierw ruszyliśmy Barską. Od Dworca Zachodniego skierowaliśmy się ku N, jadąc Aleją Prymasa 1000lecia do 7 .Zjechaliśmy z niej dopiero w Zakroczymiu. Dopiero tam zatrzymaliśmy się w przy sklepie. Z DK 62 skręt na Miączyn, po czym zrobiliśmy przerwę u mnie. 1,5 godziny odpoczynku od chłodu i głodu.
Etap kolejny to przedzieranie się do Wyszogrodu przez Czerwińsk (tu wjazd na DK 62), a zaraz potem jazda spokojniejszym odcinkiem do Płocka. Przez tamtejszy las przejechaliśmy dość sprawnie. W Płocku chcieliśmy kupić szejka w McD na Podolszycach, ale nie było. Udaliśmy się więc do pobliskiego Lidla i dobrze, bo można było zrobić porządniejsze zakupy na kolejne dni. Trochę mi się zmarzło. Noc zapadł już dawno. Gdy dotarliśmy do zjazdu w dolinie Brzeźnicy, który odgradzał centrum od szpitala, Kacz. rozerwała się część sakwy (była już nieco zniszczona w miejscu pęknięcia). Problem został zażegnany poprzez użycie paska, który znajdował się przy przedniej sakiewce. Ostatnie 15 km odbyło się we mgle, a droga przez większość czasu prowadziła w dół. Na miejscu, w Murzynowie, musieliśmy przedrzeć się jeszcze przez 200-400 metrów kwadratowych samochodów. Potem wmieszaliśmy się w otoczenie. Całą trasę jechało mi się na 3x3 albo 2x3 ze względu na awarię tylnej przerzutki.

Most S7 na Wiśle. Widok ku NW

Twierdza Modlin widziana z mostu S7 ku NEE

DK 62 między Płockiem i Wyszogrodem. Widok ku NW

Awaria sakwy na Podolszycach
Zaliczone gminy
- Brudzeń DużyRower:Unibike
Dane wycieczki:
137.00 km (7.00 km teren), czas: 05:57 h, avg:23.03 km/h,
prędkość maks: 46.72 km/hLSTR - Masa Krytyczna i powrót do domu
Piątek, 31 października 2008 | dodano: 31.10.2008Kategoria .>10 osób, .LSTR, .Wyprawki w regionie, .Pół nocne, .Z Księgowym
Dojazd na masę głównymi do De Gaulla, z przejazdem przez UW. Masa Krytyczna a po masie awaria - urwał się hak od przerzutki i po znalezieniu "ratowników rowerowych" wykorzystaliśmy ich sprzęt, którego nie mieliśmy i dalej jechało się na singlu. Najpierw do Gdańskiego przez Podwale i Freta, potem metrem na Słodowiec. Stamtąd do pobliskiego Leśmiana, w auto i koniec przygody.

Trasa Masy:
Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Dobra, Zajęcza, Topiel, Kruczkowskiego, Czerniakowska, Górnośląska, Rozbrat, Myśliwiecka, Szwoleżerów, 29 Listopada, Czerniakowska, Suligowskiego, Podchorążych, Gagarina, Belwederska, Dolna, Puławska, Dąbrowskiego, Kazimierzowska, Narbutta, Niepodległości, Batorego , Boya-Żeleńskiego, Pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl. Zbawiciela, Marszałkowska, Pl. Konstytucji, Piękna, Krucza, Jerozolimskie, Rondo Dmowskiego, Marszałkowska, Świętokrzyska, Mazowiecka, Pl. Małachowskiego, Królewska, Pl. Piłsudskiego, Moliera, Senatorkska, Pl. Zamkowy.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
30.00 km (1.00 km teren), czas: 03:00 h, avg:10.00 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hLSTR przez Ursynów i Okęcie
Wtorek, 21 października 2008 | dodano: 22.10.2008Kategoria .2 Osoby, .LSTR, .Wyprawki w regionie, .Pół nocne, .Z Księgowym
O 14 na Banacha. Ruszyliśmy z Księgowym na południe. Z ŻiW do Wirażowej, która łukiem mijała teren fortu Zbarż. Koło cargo drobne problemy techniczne w jego rowerze. Przez Poleczki na wschód, wnet dotarliśmy do Kazurowej Górki. Przebywaliśmy tam do 16. Księgowy trenował podjazd, a ja podejście. Rolną na zachód i za ostatnim domem w lewo. Przeszliśmy na drugą stronę torów, po czym skręciliśmy na wschód. Wjechaliśmy do Lasu Kabackiego. Z Moczydłowskiej skręt w Leśną. Za skrętem do zabudowań, odbiliśmy ku NW. Wyjechaliśmy na Bogatki, a z niej w Puławską. Ruszyliśmy na południe, przejechaliśmy przez Dawidy, w Jaworowej skręt w Objazdową. Wzdłuż ogródków działkowych dotarliśmy do pętli na Paluchu. Cofnęliśmy się do wieżowej i podjechaliśmy do ogrodzenia lotniska. Już się zbliżał wieczór, więc nie spędziliśmy tam wiele czasu. Jak najprościej przejechaliśmy do Alei Krakowskiej, a z niej w Szyszkową. Potem Jutrzenki ku północy. Zahaczyliśmy o Fort Szczęśliwicki, ale było już zbyt późno i niepokojąco, więc zaraz się wycofaliśmy. Rozdzieliśmy się pod akademikiem.

Skrzyżowanie Żwirki i Wigury z Banacha. Widok ku S

Gdzieś na Ursynowie. Widok ku SSE

Kazurka. Widok ku E

U stóp Kazurki. Widok ku SSW

Kazurka. Widok ku NNE

Kazurka. Widok ku NNE

Kazurka. Widok ku NNW

Kazurka. Widok ku NNW

Kazurka widziana zza torów kolejowych, łączących Okęcie i Kabaty. Widok ku N

Dawidy. Okęcie i Warszawa. Widok z Warszawskiej ku N

Okęcie. Widok ku N

Okęcie. Widok ku E

Pod akademikiem na Banacha
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
46.00 km (15.00 km teren), czas: 02:42 h, avg:17.04 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPrzez Puszczę do Warszawy
Poniedziałek, 13 października 2008 | dodano: 15.10.2008Kategoria .Samotnie, .Wyprawki w regionie
Start z NDM. Trasa na Czosnów. Odbicie na Dębinę. Koło jednostki wojskowej skręt na południe. Następnie przez Augustówek do Puszczy Kampinoskiej. Wjazd na czarny szlak w okolicy wsi Janówek. Tak przejazd do Truskawia, a następnie przez Lipków i Stare Babice, Górczewska, Prymasa Tysiąclecia, aż w końcu ukazał się akademik.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
49.00 km (6.00 km teren), czas: 02:57 h, avg:16.61 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPraktyki w Pomiechówku
Sobota, 11 października 2008 | dodano: 11.10.2008Kategoria .>10 osób, .Wyprawki w regionie, .3-4 Osoby, .Z Kasią
Start bardzo wczesnym rankiem, w okolicach świtu. Wpierw Grójecką do Narutowicza. Tam spotkanie z Kacz. Barską pojechaliśmy do ścieżki wzdłuż Prymasa, z której odbiliśmy w Obozową, aby koło Śmieciowej Góry przedrzeć się do Łomianek. Tam przejechaliśmy Partyzantów i Akacjową, zatrzymaliśmy się na krótkie zakupy w MarcPolu (chyba tylko Kacz. miał taką potrzebę). Potem przez Czosnów pognaliśmy do Pomiechówka głównymi drogami. Średnia wyniosła 20km/h, przy czym zarówno bliżej nieokreślona końcówka, jak i etap wyjazdu ze stolicy, odbyły się przy prędkościach oscylujących w okolicach 30km/h
Zdążyliśmy bez problemu. Jeszcze dochodzili ludzie z pociągu, którzy niedawno przybyli na stację. Zebraliśmy się u wejścia do lasu, w części parkowej. Rozpoczęły się praktyki. Wpierw trochę teorii, instruowania o tym, co mamy robić no i w drogę. Wędrowaliśmy po wschodniej stronie Wkry. Samej rzeki nie widzieliśmy, poza kilkoma odcinkami, gdy trasa biegła bliżej niej. Raz trzeba było przejść ponad potężnym, zwalonym drzewem, więc z rowerami mieliśmy trochę kłopotów. Na szczęście były "kładki" które jakoś wspomagały przechodzących.
Pierwsza przerwa na polanie przy asfaltowej drodze. Trwała przez pół godziny do 13. Potem szlak piął się w górę, by ostatecznie wyprowadzić nas na mostek do Kosewka. Tam przebywaliśmy do nieco ponad 14. Rower złapał kapcia i trzeba było pospiesznie bawić się w naprawę. W drogę powrotną udaliśmy się wpierw Młyńską, a potem zwykłą leśną drogą z dala od rzeki, zmierzając na wschód, później ku SE do punktu wysokościowego przy rezerwacie "Pomiechówek". Tam gdzieś ostatnia przerwa i zebranie prac. Stamtąd zmierzaliśmy już na południe, a potem asfaltową drogą do terenów zabudowanych. O 16 dotarliśmy do Pomiechówka. Było ciepłe, słoneczne popołudnie. Doskwierało mi już zmęczenie. Zamiast jechać do Warszawy - lepiej było pojechać do domu przez Kamienicę.

Koło Akademika. Widok ku E

Grójecka. W centrum kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy Placu Narutowicza. Widok ku NNE

Grójecka po N stronie Placu Narutowicza. Widok ku NW

Radiowa/Estrady. Dojazd do przejazdu kolejowego, linii kolejowej, prowadzącej do Huty. Widok ku NW

Zakupy w Łomiankach, w Marcpolu na rogu Wiślanej i Warszawskiej. Widok ku N

NDM. DK 85. Widok ku E

Rozdawana nam, mapa terenu praktyk, czyli spacer z Pomiechówka, po wschodnim brzegu Wkry, do Kosewka, wracając przez las nieco bardziej na wschód od porannej trasy

Jedna z przeszkód terenowych nad Wkrą

Obszar niższy w okolicy Pomiechówka

Obszar wyższy w okolicy Kosewka i Goławic

Obszar wyższy w okolicy Kosewka i Goławic

Most w Kosewku.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
109.00 km (10.00 km teren), czas: 06:17 h, avg:17.35 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPo okolicach Kroczewa
Niedziela, 31 sierpnia 2008 | dodano: 31.08.2008Kategoria .Wyprawki w regionie, .Zwykłe przejażdżki, .Pół nocne
Jazda przez wioski. Pętla przez lasy do Kroczewa, potem tylko asfaltem. Powrót po zmierzchu. Niebo pełne gwiazd. Kompletnie nie pamiętam przebiegu trasy. Prawdopodobny przebieg, zgodny mniej więcej z kilometrażem: Przez Miączyn, w koło sklepu w Goławinie ku N, Przez szutry Karnkowa ku E, przez las do Złotopolic ku N, przez centrum Trębek Nowych, Kroczewo, Strubiny ku E, Janowo ku N, Borkowo, Karolinowo, Smulska, Załuski, Kamienica, Januszewo, Pieścidła, prosta droga do domu.
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
73.59 km (20.00 km teren), czas: 03:43 h, avg:19.80 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hPrzez Strzembowski Las do Płońska
Czwartek, 28 sierpnia 2008 | dodano: 28.08.2008Kategoria .Samotnie, .Wyprawki w regionie
Do Strzembowskiego Lasu na jego drugi kraniec, Zaborów, Ilinek, Płońsk (i ruiny cegielni w północnej część miasta), Dalanówek, Siedlin, Krysk i do domu. Po drodze przelotny deszcz.

Kębłowice E. Widok ku E

Kębłowice E. Widok ku S

Kębłowice NE. Widok ku W

Kębłowice NE. Widok ku NW

Las Strzembowski

Las Strzembowski

Las Strzembowski

Las Strzembowski

Las Strzembowski

Las Strzembowski

Las Strzembowski. Kania

Potyry. Skraj Lasu Strzembowskiego. Widok ku E

Zaborowo. Widok ku N

Zaborowo. Widok ku NW

Niwa. Widok ku N

Dolina Żurawianki widziana z mostu między wsiami Niwa (na zdjęciu) i Wilamowice (za plecami). Widok ku S



Internat przy ! LO im. H. Sienkiewicza. Widok ku NW

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia. Widok ku N

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia. Widok ku N

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia. Widok ku W

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia. Widok ku S

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia. Widok ku SE

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia

Płońsk NW. Opuszczona cegielnia

Przebudowa obwodnicy Płońska przy Sienkiewicza. Widok ku NE

Przebudowa obwodnicy Płońska przy Sienkiewicza. Widok ku SE

Przebudowa obwodnicy Płońska przy Sienkiewicza. Widok ku NW

Przebudowa mostu między Strachowem i Szpondowem. Widok ku N

Przebudowa mostu między Strachowem i Szpondowem. Widok ku W

Przebudowa mostu między Strachowem i Szpondowem. Widok ku NW

Przebudowa mostu między Strachowem i Szpondowem. Widok ku S

Stara cegielnia w Pilitowie. Widok ku SEE
Rower:Unibike
Dane wycieczki:
100.50 km (35.00 km teren), czas: 05:28 h, avg:18.38 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/h