Wpisy archiwalne w kategorii
.Z rodziną
Dystans całkowity: | 12145.67 km (w terenie 1163.80 km; 9.58%) |
Czas w ruchu: | 784:18 |
Średnia prędkość: | 15.44 km/h |
Maksymalna prędkość: | 65.75 km/h |
Suma kalorii: | 14946 kcal |
Liczba aktywności: | 173 |
Średnio na aktywność: | 70.21 km i 4h 45m |
Więcej statystyk |
Wycieczka do Zgierza
Wtorek, 23 kwietnia 2019 | dodano: 01.05.2019Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Wyprawy po Polsce, .Z rodziną
Udało mi się odzyskać trochę sił, co było przez mnie odczuwalne po pierwszych kilometrach, które wpadły mi lekko, acz ze wspomaganiem przez bardzo silny tego dnia wiatr. Trasa przebiegała nad Wisłą. Przy ostatnim domu w Wilkówcu wybiegły za mną trzy psy i dwa z nich goniło za mną aż do pierwszego stale zamieszkanego domu w Zdziarce. Moja prędkość, jak i teren, co prawda nie sprzyjały uciekaniu, ale też nie było z mej strony większego starania o to. W Czerwińsku przez drewniany mostek, potem po betonowych płytach na asfalt. Przy Grunwaldzkiej powstawał chodnik, prawie ukończony, więc zachciało mi się skorzystać z już gotowej części. DK 62 dość sprawnie, acz ostatni podjazd zrobił swoje i sprowadził na ziemię. Podobnie inne, późniejsze tak strome miejsca, czyli wiadukty koło autostrady, bo czego innego można się było spodziewać w okolicach Łowicza?

06:25. Zdziarka nad Wisłą. Po prawej stadnina. Widok ku SWW

06:44. Ostatni odcinek budowy chodnika przy Grunwaldzkiej. Widok ku NW

06:45. Już ukończony odcinek chodnika przy Grunwaldzkiej. Widok ku NW
W Wyszogrodzie skręt w Gałczyńskiego i nawrót, bo była ślepa. Za kościołem w prawo ku krajówce, by wjechać na most. Trasa do Iłowa przechodziła spory, acz jeszcze nie skończony remont w okolicy Uderza. Wcześniej jeszcze przyszło mi poprzypominać sobie stary, zmęczony asfalt. Z Iłowa ku S do Brzozoswa Starego, gdzie nastąpiła pierwsza przerwa na przystanku i trochę podjadania zapasów. Niestety, odcinek ten był nawet nie okraszony, a sowicie utopiony w zmaganiu z wiatrem i kiepską jazdą, w czym nie pomagał lekki, ale jednak, podjazd. Po odpoczynku skręt na Brzozówek, a tam asfaltowana droga ku S kończyła się drogą polną. Trudno. Do przodu. Na szczęście trochę z wiatrem. Potem normalna szutrówka, ale już pod wiatr, wyprowadziła mnie na asfalt w Koszajcu, który z kolei doprowadził do znanego mi skrzyżowania, ostatni raz odwiedzonego po BBT. Odtąd trwał długa jazda asfaltem ku S.

07:13. Wyszogród. Kościół pw. Świętej Trójcy. Widok ku SW

07:48. Remont nawierzchni w okolicy Uderza. Widok ku SW

07:55. Nieco przerzedzony las między Uderzem i Iłowem. Widok ku SW

08:26. Iłów. Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego i MBKP. Widok ku SSE

08:34. Brzozów Stary. Staw na cieku, będącym dopływem kanału Jeżówka, wpadająca doń w Uderzu. Widok ku W

08:34. Brzozów Stary. Zapora spiętrzająca staw na dopływie Jeżówki. Widok ku W

08:36. Brzozów Stary. Pomnik upamiętniający Cichociemnych. Widok ku

08:36. Brzozów Stary."Tobie Ojczyzno Cichociemni spadochroniarze Armii Krajowej rtm kaw Marian Aleksander Jurecki "Orawa" kpt art Andrzej Leszek Świątkowski "Amurat" polegli w walce 28 XII 1941 r w Brzozowie Starym odznaczeni orderami Virtuti Militari cześć ich pamięci"

08:56. Droga między Sadowcem i Koszajcem. Widok ku SE

09:07. Koszajec E. Ruina przy skrzyżowaniu. Widok ku NNE
Na trasie zmagania z wiatrem, gdzieniegdzie toczyły się ławice zamieci pyłowej. Krótka przerwa w Kocierzewiu Kościelnym, poprzedzona okrążeniem kościoła. Przed Strzelcowem skręt w polną drogę na skraju lasu. Dalej przebiegły mi drogę sarny. Do Łowicza wjazd od strony Parceli. Sporo jazdy chodnikiem. Za mostem w prawo, na parking z małą pętlą, wyjeżdżając na Stary Rynek z kamienistej bramy budynku nr 2, koło UM. Przez Rynek ku SW, a potem nawrót w 11 Listopada. Następnie długa jazda Kaliską, ze skrętem w Kolejową i Katarzynów. Krótki postój przed szlabanem, uzupełniając bidony zapasową wodą. Za miastem dość przyjemna jazda przez Las Miejski do Urbańszczyzny. W tym jednak rejonie znów rozpoczęła się walka z wiatrem, co skończyło się przerwą na przystanku. Na skraju wsi Seroki, gdy asfalt skręcał ku E, mnie poniosło polną drogą ku S, na kolejnym skrzyżowaniu skręcając ku W, odkąd znów można było korzystać z wiatru.

09:20. Zamieć pyłowa między Koszajcem i Kocierzewem Północnym. Widok ku SSW

09:25. Kocierzew Kościelny. Kościół pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. Widok ku SSW

10:13. Boczki Chełmońskie. Dwór z XIX w. Widok ku W

10:34. Polna droga między Strzelcewem i Parcelą, po N stronie lasu. Widok ku SWW

10:48. Łowicz. Specyficzna hałda zapewne obfita w żelazo - "Czerwona Góra" przy Armii Krajowej. Widok ku SW

10:59. Łowicz. Dziedziniec przy Placu Stary Rynek 3. Widok ku SSW

11:00. Łowicz. Stary Rynek. W centrum kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Mikołaja. Widok ku W

11:00. Łowicz. Stary Rynek. W centrum UM. Widok ku NNW

11:38. Wygoda. Przystanek przy niewielkiej, drewnianej chatce, jakich naprawdę dużo w tej okolicy. Widok ku NE

11:55. Zawady. Łąki Stawiska nad Zielkówką. Widok ku SWW

11:58. Seroki NW. Łąki Pasieki nad Zielkówką. Widok ku SWW

12:05. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym przez łąki Pasłęki nad Zielkówką. Widok ku W

12:06. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym. Widok ku W

12:08. Droga między Serokami i Uchaniem Dolnym. Zamieć pyłowa. Widok ku SW

12:12. Uchanka w Uchaniu Dolnym. Widok ku NNE
Z Uchania Dolnego toczenie się do Zakulina, obserwując kolejne tumany pyłu. Asfalt przynajmniej nie sprawiał problemów. Skręt na Łyszkowice, a tam w Gminną i Wolności. W Kalenicy skręt ku W z dłuższą przerwą na przystanku. Zmęczenie dawało o sobie znać, a jeszcze trochę zostało do pokonania. Drugi wiadukt był mozolnie przebyty na pieszo, ale potem już tylko wspomagał mnie wiatr. Do tego stopnia, że na delikatnym zjeździe w Woli Łubiankowskiej, rower sam jechał ponad 20 km/h i zbliżał mnie do ciągnik. Tam trochę więcej wysiłku, aby go wyprzedzić, a prędkość wzrosła do ok 45 km/h.

12:49. OSP Łyszkowice. Widok ku NNW

12:51. Łyszkowice. Wolności. Nieliczna, drewniana zabudowa. Widok ku NW

13:38. Kalenice E. Wiadukt nad A2. Widok na Łyszkowice ku NE
W Głownie skręt w Rynkowskiego, Łowicką i Plac Wolności. Dalej promenada wzdłuż jeziorka, skręt w Wodną i Limanowskiego. Na jej krańcu tylko liczne, acz zaniedbane schody do mostku prowadzące. Po drugiej stronie ścieżka przez trawę do piaszczystej ulicy. Spacerem. Potem podjazd Traugutta zakończony na Kolejowej. Tam od razu ukazał mi się nieplanowany dworzec. W zamiarach, roztrząsane było przez mnie kontynuowanie jazdy do Strykowa, ale krajówką, aby skrócić czas jazdy, jednakże z szacunków wypadało, że to słaby pomysł, a jeszcze się okazało, że oto właśnie docierał najbliższy pociąg. No to na peron - kierunek Zgierz.

14:12. Głowno. Plac Wolności. W centrum Dąb Wolności. Widok ku NNE

14:14.Głowno. Młynarska. Po lewej Zalew Mrożyczka. Widok ku SW

14:14. UM Głowno. Widok ku NWW

14:14.Głowno. Zalew Mrożyczka. Widok ku SSE

14:15. Głowno. Wody Mrogi, przepływające przez zaporę spiętrzającą Zalew Mrożyczka. Widok ku NNW

14:20. Głowno. Mostek nad Mrożycą, między Limanowskiego i Tatrzańską. Widok ku NWW

14:20. Głowno. Mrożyca. Widok z mostku między między Limanowskiego i Tatrzańską ku NNW
Zgierz
Bilet kupiony o 14:35 do stacji Zgierz (przez Stryków, Smardzew). Po latach okazało się, że wystawiono mi bilet nie na odcinek bezpośrednio z Głowna, lecz na odcinek z Bratoszewic. Przewóz roweru na tej linii była bez opłat, więc bilet był tańszy niż na niektórych innych liniach, wymagających dodatkowej opłaty na jego przewóz. Po zakupie biletu udało mi się trochę ogarnąć fizjologicznie po męczącej podróży. Na to nie było też zbyt wiele czasu, bo jazda pociągiem krótka - ok. 14:55 wyszło się na peron w Zgierzu. W mieście wpierw jazda ulicami: 3 Maja, Curie, Mielczarskiego, Rembowskiego, Narutowicza, zjazd Długą do Dąbrowskiego,. Tam dłuższa przerwa na smaczny jak rzadko kebab. W międzyczasie Z. udało się przybyć. Po posiłku, rozmawiając, w większości spacerem i co jakiś czas odpoczywając na ławkach, wędrowało się ku ul. Skargi, w Parzęczewską, Staffa. Tu rozdzielenie dróg. Dalej już rowerem w Hożą, Sieradzką, Łódzką, Łąkową, Orlą, 3 Maja i ponownie na dworzec.
14:39. W pociągu między Głownem i Zgierzem

14:58. Stacja Zgierz. Widok ku NNW

15:03. Zgierz. 3 Maja. Kościół pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Widok ku NW

15:07. Zgierz. Skrzyżowanie 1 maja i Rembowskiego. Pozostałości Zakładów Przemysłu Odzieżowego. Widok ku NNE

15:08. Zgierz. W centrum Rembowska 2. Widok ku W

15:09. Zgierz. Narutowicza 5. Widok ku NNE

15:15. Zgierz. Dąbrowskiego 1. Miejsce przerwy i odpoczynku, przed dłuższym spacerem. Widok ku NNW
Powrót pociągiem i autem
Oczekiwanie na pociąg trwało ok. godzinę. Bilet kupiony o 20:23 do stacji Łowicz Główny (tym razem okazało się po latach, że ten bilet wystawiono dopiero od stacji Smardzew...). Siedząc w pociągu powoli wylało się ze mnie zmęczenie. Było dla mnie jasne, że na dwóch kołach nie będę w stanie wrócić w sensowny sposób i w sensownym czasie. Na dworcu (w Łowiczu) był jeszcze nieprzyjemny, acz spokojny incydent - ktoś sępił na "pomoc" pod postacią kilku groszy na papierosy (palenie papierosów i inne nałogi nie pomagają. Abstrahując, ktoś mógłby relatywizować, że np. pomagają pod względem gospodarczym - pseudopomoc to nie pomoc, a gospodarkę itp. można ratować w godny sposób). Na przyjazd auta nie pamiętam ile się czekało, może z godzinę, ale na pewno była już noc. Po powrocie do domu, nazajutrz wielkie zmęczenie i ogólnofizyczna bezsilność.Rower:Czarny
Dane wycieczki:
115.18 km (11.00 km teren), czas: 08:47 h, avg:13.11 km/h,
prędkość maks: 49.15 km/hAutem do Płocka
Środa, 17 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Wyjazd autem do Płocka, przez Płońsk, Dzierzążnię, Baboszewo, Gralewo, Drobin, Bielsk, a z powrotem przez Nowe Miszewo i Bodzanów.

14:12. DW 570. Remont nawierzchni w Radzikowie. Widok ku NNE

14:15. DW 570. Remont nawierzchni w Strzembowskim Lesie. Widok ku NNW

14:41. Płońsk. Budowa drogi między Płocką i Młodzieżową. Widok ku N

14:12. DW 570. Remont nawierzchni w Radzikowie. Widok ku NNE

14:15. DW 570. Remont nawierzchni w Strzembowskim Lesie. Widok ku NNW

14:41. Płońsk. Budowa drogi między Płocką i Młodzieżową. Widok ku N
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hAutem do Płocka
Wtorek, 9 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Wyjazd autem do Płocka krajówką. Powrót przez Łąck, zjazd i nawrót do Koszelówki nad jezioro, Gąbin, Sanniki, Słubice. Od Iłowa trochę remontu jezdni.

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku NW

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku SW

19:09. Płock. Most Solidarności. Widok ku NW
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hAutem do i z Łodzi
Środa, 3 kwietnia 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .3-4 Osoby, .Z rodziną
Drobna, samochodowa wycieczka do Łodzi, z powrotem przez Jordanów, Brzeziny, Nieborów i Bolimów.

18:14. Pałac w Nieborowie. Widok ku SSE

18:14. Pałac w Nieborowie. Widok ku SSE
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hAutem do Płocka
Wtorek, 19 marca 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Taki tam wyjazd autem do Płocka, ale na ciekawe trasy nie było sił, chęci i było już ciemno.

17:24. Płock. Ul. Patriotów. W tle zabudowania przy Alei AK. Widok ku NNE

17:24. Płock. Ul. Patriotów. W tle zabudowania przy Alei AK. Widok ku NNE
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hAutem do Marek i Radzymina
Poniedziałek, 18 marca 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Wyjazd do Marek, by podrzucić zapomniane elementy komputera. Przejazd przez Jachrankę, Radzymin, z powrotem przez Legionowo.

16:42. Radzymin. Konstytucji 3 Maja. Szkoła, w której uczyła się moja mama. Widok ku SSE

16:45. Radzymin. Konstytucji 3 Maja. Sala Koncertowa im. Chopina. W dawnych czasach mieściła kino. Widok ku NE

16:49. Radzymin. Koliski. Dom, w którym mieściła się stancja, na której nocowała moja mama. Widok ku NNW

17:02. Marki. Pustostan na Piłsudskiego 193, który spłonął 9 marca, tegoż roku. Widok ku SWW

16:42. Radzymin. Konstytucji 3 Maja. Szkoła, w której uczyła się moja mama. Widok ku SSE

16:45. Radzymin. Konstytucji 3 Maja. Sala Koncertowa im. Chopina. W dawnych czasach mieściła kino. Widok ku NE

16:49. Radzymin. Koliski. Dom, w którym mieściła się stancja, na której nocowała moja mama. Widok ku NNW

17:02. Marki. Pustostan na Piłsudskiego 193, który spłonął 9 marca, tegoż roku. Widok ku SWW
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hŁ-W-Ł
Czwartek, 7 marca 2019 | dodano: 09.03.2019Kategoria .Samotnie, .Warszawa, .Zwykłe przejażdżki, .Z rodziną
Pogoda raczej chłodna, jazda w rękawiczkach. Dużo słońca, ale wieczorem, pod koniec jazdy, spochmurniało. Start poranny z ziemnego placyku między ul. Przyłuskiego i DK7. Dalej asfaltowym poboczem wzdłuż aut, które korkowały się jeszcze przed wiaduktem na ul. Brukowej. Skręt w ul. Spartakusa i ul. Pasymską, bo dawno mnie tam nie było.
Za ul. Heroldów wycięto lasek i rozpoczęto budowę osiedla. Przez ul. Dorycką na ul. Wrzeciono, a z niej przed żłobkiem w na chodnik w lewo. Przecięcie ul. Przy Agorze, przy kościele w prawo. Do końca ul. Antycznej i na zapleczu ul. Frygijskiej 6. Z ul. Przytyku w ul. Alighieri wzdłuż 7. Od 3 przez ścieżkę na ul. Wolumen. Zjazd przed 8, po jego E stronie ku S. Przy 6 skosem ku SE, by w pobliżu sklepu, koło licznych schodów wyjechać na ul. Andersena. Na pobliskich światłach mijało za dużo czasu. Ul. Wilkońskiego, ul. Przybyszewskiego do ul. Księgarzy. Udało mi się przypomnieć przejazd z października 2018, którego tamtejszy odcinek mi się zamazał w pamięci. Wzdłuż bloku na skraj ul. Starej Baśni, by od niej jechać pomiędzy blokami i ul. Broniewskiego.

07:51. Początek budowy między ul. Heroldów i ul. Encyklopedyczną. Po lewej gotowe ścieżki rowerowe, którymi już zdarzało mi się jeździć. Widok ku S
Po S stronie Broniewskiego pętla tramwajowa, przez którą skomplikowano przedostanie się na SE stronę skrzyżowania. Tamtejsze przejścia, kilka razy używane przeze mnie w czasach kurierki. Dalej po E stronie ul. Galla Anonima 87. Za ul. Kochanowskiego 24 w lewo i dalej wzdłuż ogrodzenia na ścieżkę. Dalej ku E i Literacką na Powązkowską po N ścieżkach. Długa jazda JPII. Przy Królewskiej przejazd na E stronę. Podziemia koło Centralnego, Nowogrodzka, przejście dla pieszych koło Mariottu, krótka przerwa w Złotych Tarasach, po której dwuosobowy spacer po W i N stronie PKiN (przez park), ze Świętokrzyskiej w Szkolną, przez Plac Dąbrowskiego, Kredytową, Traugutta na wydział, gdzie dłuższa, trzyosobowa przerwa.

08:22.Ścieżka między ul. Literacką i ul. Maczka. Niedokończony od 2002 r. budynek EuroPol-Gaz (zlikwidowany w 2023-2024). Widok ku SW

08:22. Ul. Maczka przy wiadukcie nad Aleją AK. Niedokończony od 2002 r. budynek EuroPol-Gaz. Widok ku NNW

8:27. Ul. Powązkowska 9. Widok ku SE

08:27. Ul. Powązkowska. Budowa kolejnej części osiadla "Artystyczny Żoliborz", po N stronie ulicy. Widok ku NE

08:46. Róg Alei JPII i ul. Siennej (45). Kamienica pod Żaglowcem. Mural marionetkowych żołnierzy z 2010 r. Widok ku SE

12:07. Wieżowce przy ul. Plater po W stronie PKiN. Widok ku NW
Po wszystkim spacer na plac Zamkowy i delikatny zjazd Podwalem. Z biegiem czasu udało mi się dostrzec, czy raczej przypomnieć, że tego dnia silnie wiało z południa, przez co jechało mi się łatwiej. Skręt w Kilińskiego, Długą, Freta. Za konwiktorską przez park. Potem przejście pod Słomińskiego, chyba po raz pierwszy. Między Krajewskiego 2 i 4 skręt w prawo, na ścieżkę wzdłuż Cytadeli. Przy Działobitni zjazd na Mierosławskiego, skręt w Czarnieckiego. Za Krasińskiego skręt w Dziennikarską. Zjazd w Sułkowskiego. Z Mścisławskiej na Mickiewicza. Na rondzie za AAK skręt w prawo przez osiedle, po E stronie 12 i 16. Godowską przejazd na W stronę 27 i E 31. Dalej ścieżka wzdłuż i pod Wisłostradą, a potem poboczem wzdłuż Pułkowej do Łomianek. Skręt w Baczyńskiego, przy 26 przejazd na pasaż, a następnie Fabryczną do Łomianek Dolnych. Koło jeziorka, gdzie powstał park rekreacyjny, skręt w Wiślaną. Potem Rolnicza i koniec wyjazdu u rodziny, oczekując na podwózkę. Skończyły się siły do jazdy, choć może do Czosnowa dałoby radę, biorąc pod uwagę siłę wiatru w plecy.

14:22. Krakowskie Przedmieście. W latach 2012-13 przechodził remont. Tak więc, w jakimś stopniu pamiętam go przed, w trakcie i po. Widok ku NWW

14:25. Krakowskie Przedmieście.Skwer i pomnik Adama Mickiewicza. Po prawej kościół karmelitów Bosych. Widok ku E

14:30. Krakowskie Przedmieście i trasa W-Z. W centrum Zamek Królewski. Widok ku NNE

15:22. Plac Zamkowy. Po lewej widoczny wieżowiec Intraco I na Stawki. Widok ku NNW

15:28. Ul. Zakroczymska 7. "Tu na Zakroczymskiej 30 sierpnia 1944 r. zginęło w obronie Starego Miasta 32 żołnierzy Armii Krajowej z harcerskiego baonu Zośka - z komp. Giewont - Maciek - Rudy - Cześć ich pamięci!". Widok ku SWW

15:33. Przejście pod ul. Słomińskiego między Parkiem Kusocińskiego i Krajewskiego. Widok ku NNE

15:37. Ścieżka wzdłuż Cytadeli przy Trzecim Bastionie. Po lewej Gimnazjum nr 55 im. Jana Bytnara i ścieżka do Działobitni. Po prawej zjazd do Parku Fosa. Widok ku N

15:38. Ścieżka wzdłuż Cytadeli, między Trzecim i Czwartym Bastionie. Działobitnia. Widok ku N

15:51. Rondo u zbiegu ul. Mickiewicza i ul. Klaudyny, które powstało w ciągu ostatniego roku. W tle budowa Osiedla Mickiewicza. Widok ku SSW

15:53. Osiedle przy ul. Godowskiej. Widok ku N

16:26. Łomianki. Wielkie zmiany na ul. Warszawskiej 122. Do tej pory stało tam kilka budynków, w których prowadzono różnego rodzaju działalność, w tym niewielką stację gazu, a został goły plac. Widok ku NE

16:33. Łomianki Dolne. Oczko w parku przy ul. Fabrycznej, który powstał w 2018 roku. Widok ku E
Rower:Czarny
Dane wycieczki:
38.10 km (0.00 km teren), czas: 03:07 h, avg:12.22 km/h,
prędkość maks: 27.68 km/hDo Płońska autem
Poniedziałek, 4 marca 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Autem na drobne zakupy w Płońsku, a potem bocznymi przez Pilitowo, Krępicę do Jońca, a potem po ciemku przez Wojszczyce, Kroczewo, Kamienicę do domu. Przy lesie w drodze na Pieścidła, po lewej stronie pojawił się łoś.

18:27. Płońsk. Grunwaldzka 18. W 2011 rozebrano stary dom jednorodzinny i postawiono ów właśnie. Widok ku NE

18:27.Płońsk. Grunwaldzka. Jędrzejewicza 1. W okresie szkolnym i parę lat później, sklep TekStyl zajmował całą prawą stronę widocznego parteru. Widok ku NWW

18:28. Płońsk. Między Grunwaldzką 22 i 28. Budki w których od lat sprzedaje się jedzenie. Po prawej warzywniak, centralny na słodko, a po lewej kebab (za czasów szkolnych - pierwszy przeze mnie poznany). Widok ku N

18:27. Płońsk. Grunwaldzka 18. W 2011 rozebrano stary dom jednorodzinny i postawiono ów właśnie. Widok ku NE

18:27.Płońsk. Grunwaldzka. Jędrzejewicza 1. W okresie szkolnym i parę lat później, sklep TekStyl zajmował całą prawą stronę widocznego parteru. Widok ku NWW

18:28. Płońsk. Między Grunwaldzką 22 i 28. Budki w których od lat sprzedaje się jedzenie. Po prawej warzywniak, centralny na słodko, a po lewej kebab (za czasów szkolnych - pierwszy przeze mnie poznany). Widok ku N
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/hOkolice Bodzanowa autem
Wtorek, 26 lutego 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .Z rodziną
Wpierw autem po niewielkie sprawunki, a potem na wycieczkę po okolicy. Wpierw Podgórze, aby znów, jak rok wcześniej, zajrzeć do Podgórza i Małej Wsi, jak dwa lata temu do Bodzanowa, a także po raz pierwszy zerkając na ruiny dworu w Mąkolinie. Powrót przez Stary Podleck, Bulkowo, Krubice Stare, Naruszewo i Komsin.

17:38. Podgórze-Parcele. Przedwojenny dwór, po wojnie pełniący funkcje administracyjne. Widok ku NW

17:41. Podgórze-Parcele. Ruiny budynku gospodarczego między dworkiem i gorzelnią. Widok ku E

17:44. Podgórze-Parcele. Rzeczka Ryksa/Struga, przepływająca koło ruin gorzelni. Widok z mostu pokrytego asfaltem. Widok ku NE

17:45. Podgórze-Parcele. Mostu na rzeczce Ryksa/Struga, przepływająca koło ruin gorzelni, widocznej w tle. Widok ku SEE

17:47. Podgórze-Parcele. Komin ruin gorzelni. Widok ku N

17:52. Podgórze-Parcele. Kapliczka przy skrzyżowaniu do dworu i ruin gorzelni. Widok ku E

18:04. Mała Wieś. Przedwojenna cukrownia, która zakończyła działalność w 2006r. Widok ku NE

18:05. Mała Wieś. Osadniki przy dawnej cukrowni, po S stronie drogi. Widok ku SE

18:23. Bodzanów. Kanał Mołtawy przy Szarych Szeregów. Widok ku NEE

18:32.Mąkolin. Ruiny dworu z XIX w. Do 2007 pełnił rolę mieszkania komunalnego. Widok ku SSW

18:33. Mąkolin. Ruiny dworu z XIX w. Do 2007 pełnił rolę mieszkania komunalnego. Widok ku E

17:38. Podgórze-Parcele. Przedwojenny dwór, po wojnie pełniący funkcje administracyjne. Widok ku NW

17:41. Podgórze-Parcele. Ruiny budynku gospodarczego między dworkiem i gorzelnią. Widok ku E

17:44. Podgórze-Parcele. Rzeczka Ryksa/Struga, przepływająca koło ruin gorzelni. Widok z mostu pokrytego asfaltem. Widok ku NE

17:45. Podgórze-Parcele. Mostu na rzeczce Ryksa/Struga, przepływająca koło ruin gorzelni, widocznej w tle. Widok ku SEE

17:47. Podgórze-Parcele. Komin ruin gorzelni. Widok ku N

17:52. Podgórze-Parcele. Kapliczka przy skrzyżowaniu do dworu i ruin gorzelni. Widok ku E

18:04. Mała Wieś. Przedwojenna cukrownia, która zakończyła działalność w 2006r. Widok ku NE

18:05. Mała Wieś. Osadniki przy dawnej cukrowni, po S stronie drogi. Widok ku SE

18:23. Bodzanów. Kanał Mołtawy przy Szarych Szeregów. Widok ku NEE

18:32.Mąkolin. Ruiny dworu z XIX w. Do 2007 pełnił rolę mieszkania komunalnego. Widok ku SSW

18:33. Mąkolin. Ruiny dworu z XIX w. Do 2007 pełnił rolę mieszkania komunalnego. Widok ku E
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/h"Królewski Ogród Światła"
Piątek, 8 lutego 2019 | dodano: 05.12.2022Kategoria .3-4 Osoby, .Pół nocne, .Warszawa, .Z rodziną
Mówiąc krótki, jadąc po niewielkie, acz niezmiernie ważne sprawunki na Młocinach, po tychże udaliśmy się do Wilanowa, gdzie trwał "Królewski Ogród Światła", podobnie jak w 2014, jednak z pewnymi zmianami - "ciężar" przeniósł się spod oranżerii na E stronę pałacu, a także wyświetlano animacje na ścianach samego pałacu (ogólnie ok, ale animacja ruchu jeźdźca i konia - tragiczna).

20:44. Świętokrzyska przy Sezamie. Nocny PKiN. Widok ku SW
Królewski Ogród Światła
21:07. Róg Alei Wilanowskiej i DW 724. Widok ku SW
21:16. Park Wilanowski. Główne wejście. Widok ku E

21:19. Park Wilanowski. Tuż przed pokazem. Widok ku E

21:19. Park Wilanowski. Wejście na tereny po N stronie pałacu. Widok ku NE

21:41. Park Wilanowski. Ogród po N stronie pałacu. Widok ku E

21:51. Park Wilanowski. Fontanna po E stronie pałacu. Widok ku E

21:53. Park Wilanowski. Po SE stronie pałacu. Widok ku SSE

22:06. Park Wilanowski. Jezioro Wilanowskie po NE stronie pałacu. W tle EC Siekierki. Widok ku N

22:10. Park Wilanowski. Po N stronie pałacu. Widok ku W

20:44. Świętokrzyska przy Sezamie. Nocny PKiN. Widok ku SW
Królewski Ogród Światła

21:07. Róg Alei Wilanowskiej i DW 724. Widok ku SW


21:19. Park Wilanowski. Tuż przed pokazem. Widok ku E

21:19. Park Wilanowski. Wejście na tereny po N stronie pałacu. Widok ku NE

21:41. Park Wilanowski. Ogród po N stronie pałacu. Widok ku E

21:51. Park Wilanowski. Fontanna po E stronie pałacu. Widok ku E

21:53. Park Wilanowski. Po SE stronie pałacu. Widok ku SSE

22:06. Park Wilanowski. Jezioro Wilanowskie po NE stronie pałacu. W tle EC Siekierki. Widok ku N

22:10. Park Wilanowski. Po N stronie pałacu. Widok ku W
Rower:
Dane wycieczki:
0.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: km/h