Podróże Weroniki - pamiętnik z początku XXI wieku

avatar Weronika
okolice Czerwińska

Szukaj

Znajomi na bikestats

wszyscy znajomi(37)

Moje rowery

Czarny 13167 km
Zielony 31509 km
Unibike 23955 km
Czerwony 17572 km
Agat
Delta 6035 km
Reksio
Veturilo 69 km
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum

Bożocielnie nad Wisłą

Czwartek, 4 czerwca 2026 | dodano: 08.06.2026Kategoria .Z rodziną, .Zwykłe przejażdżki, .3-4 Osoby
Wpierw na mszę z rodzicami, a po powrocie krótka jazda rowerem nad Wisłę i z powrotem. Następnie autem do Smoszewa skąd ruszała wodna procesja bożocielna. Popatrzyło się, a następnie powrót do domu, skąd wzięliśmy rowery, by udać się na przyczółek trasy DW565, gdzie znajdował się drugi przystanek procesji. Potem procesja ruszyła do Secymina, a my na obiad do domu. Po obiedzie autem nad Wisłą do Czerwińska, gdzie dotarliśmy pod koniec procesji wodnej. Potem jeszcze pod kościół, aż dotrze procesja lądowa i następnie wróciliśmy do domu.


Smoszewo. Kościół pw. św. Mateusza. Widok ku W


Smoszewo. Nad Wisłą. Pierwszy ołtarz. Widok ku NE



Smoszewo. Nad Wisłą. Przy brzegu było zbyt płytko, więc pasażerów przewożono z wykorzystaniem piaszczystej łachy. Widok ku S


Smoszewo. Nad Wisłą. Łączeń baldaszkowy


Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N


Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku NE


Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N


Smoszewo. Po prawej kościół pw. św. Mateusza. Widok ku N


Wychódźc. Nad Wisłą. Drugi ołtarz. Widok ku W


Wychódźc. Nad Wisłą. Trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE


Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku E


Wychódźc. Nad Wisłą. Po prawej drugi ołtarz. Widok ku SW


Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku SSE


Wychódźc. Nad Wisłą. Po lewej w tle trzeci ołtarz w Secyminie. Widok ku S


Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku S


Wychódźc. Nad Wisłą. W centrum trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE


Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Po prawej czwarty ołtarz. Widok ku S


Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Czwarty ołtarz. Widok ku SE
Rower:Czarny Dane wycieczki: 2.94 km (0.00 km teren), czas: 00:18 h, avg:9.80 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(2)

K o m e n t a r z e
To piąta taka procesja. Tu fotorelacja z ubiegłego roku http://erdeka.bikestats.pl/2478404,Bozocielnie.html
erdeka
- 21:00 poniedziałek, 8 czerwca 2026 | linkuj
Ciekawa relacja. Zastanawia mnie ta tradycja wodnej procesji. Jest ona "od zawsze", czy jakoś tak w miarę "świeża"? .. nie wiem czemu, ale to tak trochę kojarzy mi się z tak zwanym Osterrit, czyli konną procesją w poniedziałek wielkanocny, gdzie wraz z figurą zmartwychwstałego Chrystusa mężczyźni (w oryginale, obecnie to i kobiety uczestniczą :P) objeżdżają okoliczne pola modląc się o urodzaje. To taka tradycja ("atrakcja") u mnie na Śląsku jest ;-)
szczypiorizka
- 20:45 poniedziałek, 8 czerwca 2026 | linkuj
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa asasi
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]