Bożocielnie nad Wisłą
Czwartek, 4 czerwca 2026 | dodano: 08.06.2026Kategoria .Z rodziną, .Zwykłe przejażdżki, .3-4 Osoby
Wpierw na mszę z rodzicami, a po powrocie krótka jazda rowerem nad Wisłę i z powrotem. Następnie autem do Smoszewa skąd ruszała wodna procesja bożocielna. Popatrzyło się, a następnie powrót do domu, skąd wzięliśmy rowery, by udać się na przyczółek trasy DW565, gdzie znajdował się drugi przystanek procesji. Potem procesja ruszyła do Secymina, a my na obiad do domu. Po obiedzie autem nad Wisłą do Czerwińska, gdzie dotarliśmy pod koniec procesji wodnej. Potem jeszcze pod kościół, aż dotrze procesja lądowa i następnie wróciliśmy do domu.

Smoszewo. Kościół pw. św. Mateusza. Widok ku W

Smoszewo. Nad Wisłą. Pierwszy ołtarz. Widok ku NE

Smoszewo. Nad Wisłą. Przy brzegu było zbyt płytko, więc pasażerów przewożono z wykorzystaniem piaszczystej łachy. Widok ku S

Smoszewo. Nad Wisłą. Łączeń baldaszkowy

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku NE

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N

Smoszewo. Po prawej kościół pw. św. Mateusza. Widok ku N

Wychódźc. Nad Wisłą. Drugi ołtarz. Widok ku W

Wychódźc. Nad Wisłą. Trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku E

Wychódźc. Nad Wisłą. Po prawej drugi ołtarz. Widok ku SW

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku SSE

Wychódźc. Nad Wisłą. Po lewej w tle trzeci ołtarz w Secyminie. Widok ku S

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku S

Wychódźc. Nad Wisłą. W centrum trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE

Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Po prawej czwarty ołtarz. Widok ku S

Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Czwarty ołtarz. Widok ku SE

Smoszewo. Kościół pw. św. Mateusza. Widok ku W

Smoszewo. Nad Wisłą. Pierwszy ołtarz. Widok ku NE

Smoszewo. Nad Wisłą. Przy brzegu było zbyt płytko, więc pasażerów przewożono z wykorzystaniem piaszczystej łachy. Widok ku S

Smoszewo. Nad Wisłą. Łączeń baldaszkowy

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku NE

Smoszewo. Nad Wisłą. Widok ku N

Smoszewo. Po prawej kościół pw. św. Mateusza. Widok ku N

Wychódźc. Nad Wisłą. Drugi ołtarz. Widok ku W

Wychódźc. Nad Wisłą. Trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku E

Wychódźc. Nad Wisłą. Po prawej drugi ołtarz. Widok ku SW

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku SSE

Wychódźc. Nad Wisłą. Po lewej w tle trzeci ołtarz w Secyminie. Widok ku S

Wychódźc. Nad Wisłą. Widok ku S

Wychódźc. Nad Wisłą. W centrum trzeci ołtarz. Widok na Secymin ku SSE

Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Po prawej czwarty ołtarz. Widok ku S

Czerwińsk nad Wisłą. Bulwar wiślany. Czwarty ołtarz. Widok ku SE
Rower:Czarny
Dane wycieczki:
2.94 km (0.00 km teren), czas: 00:18 h, avg:9.80 km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hK o m e n t a r z e
Ciekawa relacja. Zastanawia mnie ta tradycja wodnej procesji. Jest ona "od zawsze", czy jakoś tak w miarę "świeża"? .. nie wiem czemu, ale to tak trochę kojarzy mi się z tak zwanym Osterrit, czyli konną procesją w poniedziałek wielkanocny, gdzie wraz z figurą zmartwychwstałego Chrystusa mężczyźni (w oryginale, obecnie to i kobiety uczestniczą :P) objeżdżają okoliczne pola modląc się o urodzaje. To taka tradycja ("atrakcja") u mnie na Śląsku jest ;-)
szczypiorizka - 20:45 poniedziałek, 8 czerwca 2026 | linkuj
Komentuj



















