Podróże Weroniki - pamiętnik z początku XXI wieku

avatar Weronika
okolice Czerwińska

Szukaj

Znajomi na bikestats

wszyscy znajomi(37)

Moje rowery

Czarny 13187 km
Zielony 31509 km
Unibike 23955 km
Czerwony 17572 km
Agat
Delta 6035 km
Reksio
Veturilo 69 km
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum

Wpisy archiwalne w kategorii

.Zwykłe przejażdżki

Dystans całkowity:9664.31 km (w terenie 1977.90 km; 20.47%)
Czas w ruchu:661:24
Średnia prędkość:14.46 km/h
Maksymalna prędkość:60.60 km/h
Suma podjazdów:850 m
Suma kalorii:15107 kcal
Liczba aktywności:569
Średnio na aktywność:16.98 km i 1h 09m
Więcej statystyk

Z bratem po wsi

Niedziela, 23 marca 2008 | dodano: 23.03.2008Kategoria .2 Osoby, .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki
Z bratem po wiosce krótko, bo świątecznie. Potem jeszcze kawałek samotnie. Rower:Unibike Dane wycieczki: 10.90 km (0.00 km teren), czas: 00:27 h, avg:24.22 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

K3

Czwartek, 28 lutego 2008 | dodano: 01.03.2008Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa

Dzień słoneczny. Zaczęło się od kursu na Łopuszańską, a następnie pod Decathlon. Stamtąd do Miodowej, a potem Krakowskim Przedmieściem na Chmielną, by następnie wsiąść w metro. Przerwa na Ursynowie, po czym kurs do Belgradzkiej i znów w metro do Centrum. Wysiadka. Kurs pod Mariott, do Spacerowej, potem na Berezyńską, chyba mostem Piłsudskiego. Nawrót na zachodni brzeg. Długa jazda do 17 Stycznia, ale nie pamiętam którędy. Możliwe że Żwirki i Wigury. Potem powrót do akademika.
Rower:Delta Dane wycieczki: 60.00 km (0.00 km teren), czas: 04:11 h, avg:14.34 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

W poszukiwaniu sztycy

Poniedziałek, 25 lutego 2008 | dodano: 25.02.2008Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki

Po awarii, trzeba było wziąć się za poszukiwanie dłuższej sztycy, która pasowałaby do mojego wzrostu. Kurs na południe Ursynowa. Targowisko przy Płaskowickiej i KEN. Powolne kręcenie się po okolicy, czekając na otwarcie serwisu. Sztycy potrzebnej nie było. Prawdopodobnie można je dostać w innym sklepie, w czwartek. Ul. Pileckiego w drogę powrotną. Potem osiedle przy Arctowskiego, Surowieckiego i pętla, okrążająca bloki na południe od Zaorskiego. Nutki, między blokami, wjazd do parku i od NE wjazd na Kope Cwila. Zjazd ku SE. Było tam sporo błota, a pogoda i tak była pochmurna i brzydka. Po powrocie przegląd roweru i likwidowanie większości usterek.


Pola Mokotowskie przy Bibliotece Narodowej. Właściwej daty foty nie pamiętam. Widok ku W
Rower:Delta Dane wycieczki: 12.00 km (2.00 km teren), czas: 01:17 h, avg:9.35 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Do Radzikowa

Poniedziałek, 11 lutego 2008 | dodano: 12.02.2008Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki

Dzień pogodny. Kurs przez Chociszewo ku NW do Radzikowa (przerwa przy skupie zboża). Zepsuło mi się siodełko po 5 km. Pozostałe 20 km przez Grodziec i Przybojewo, udało mi się przejechać w sposób oryginalny.
Rower:Delta Dane wycieczki: 25.00 km (4.00 km teren), czas: 01:30 h, avg:16.67 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Gazownia i Fort Bema

Środa, 6 lutego 2008 | dodano: 12.02.2008Kategoria .LSTR, .2 Osoby, .Zwykłe przejażdżki, .Z Księgowym

Nowoursynowską do Puławskiej i oby jak najszybciej do centrum. Tam złapał mnie deszcz. Spotkaliśmy się na centralnym, gdzie przeczekaliśmy, aż opad ustanie. Pół godziny później dotarliśmy do budynków gazowni, docierając tam Alejami Jerozolimskimi, Towarową, Kacprzaka, Brylowską i chodnikiem blisko interesującego nas terenu. Ogrodzenia nie forsowaliśmy. Starczył widok zza niego. Trochę przegadaliśmy, nim dalej ruszyliśmy. Oto wnet ukazała się hala Expo XXI, przy Prądzyńskiego. I zaraz zniknęła, bo skręciliśmy w Bema, zatrzymując się przy kościele pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. I znów w drogę. Ścieżką do Wolskiej, a za nią przejazd na jej zachodni odpowiednik.


Skwer Alojzego Pawełka. Miejsce pamięci w pobliżu Gazowni. "Bóg Pamięć Ojczyzna. W hołdzie 200 tyś. Polaków wymordowanych przez Niemców w latach 1942 - 1944 w KL Warschau w ramach planu zagłady stolicy Polski. Dla ocalenia tej prawdy dla potomnych kamień ten wznieśli rodacy 9.X.2005"


Skwer Alojzego Pawełka. Widok ku NE


Skwer Alojzego Pawełka i stare budynki gazowni. Widok ku NW


Warszawskie Centrum EXPO. Widok ku SEE


Warszawskie Centrum EXPO. Widok ku SSE

Dotarliśmy do Parku Moczydło. Tu zeszło nam z pół godziny. Dostaliśmy się na Kopiec Moczydłowski, choć nie na szczyt. Krętą ścieżką jego części południowej dostaliśmy się na jej punkt kulminacyjny. Coś mi poszło nie tak w rowerze, ale długo to nie trwało. Wróciliśmy na dół, a potem ponowiliśmy podróż w górę, lecz znów bez szczytu. Zjechaliśmy w gruncie wychodzoną ścieżynką ku zachodowi. Chwilę pobyliśmy po północnej stronie stawów. Po wszystkim udaliśmy się Deotymy i Dahlbergha  ku północy. Wjechaliśmy do Lasku na Kole, gdzie minęliśmy policjant lub strażnika na koniu, przekraczaliśmy tory kolejowe, natknęliśmy się na czaszka psa i wpadliśmy w okolice ruiny, gdzie ktoś bawił się w kickboxing.


Park Moczydło.


Park Moczydło.


Park Moczydło.


Park Moczydło.


Park Moczydło. Widok ku W


Park Moczydło. W centrum kopuła kościoła Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Widok ku NW


Park Moczydło. Kopiec Moczydłowski. Widok ku SEE


Park Moczydło.


Park Moczydło. Kopiec Moczydłowski. Widok ku SEE


Park Moczydło. Widok ku SW


Park Moczydło. Widok ku NW


Park Moczydło. Widok ku W


Lasek na Kole. Bocznica kolejowa łącząca Odolany z linią kolejową prowadzącą do Dworca Gdańskiego. Widok ku N




Lasek na Kole. Przedwojenna ruina rozebrana rok później w ramach budowy Alei Obrońców Grodna


Lasek na Kole. Przedwojenna ruina rozebrana rok później w ramach budowy Alei Obrońców Grodna

Dotarliśmy do Alei Prymasa Tysiąclecia. Skręciliśmy w lewo. Minęliśmy trochę zabudowań, których lata świetności dawno minęły. Dojechaliśmy do Waldorffa i w lewo. Księcia Bolesława, Obrońców Tobruku, przejazd przez Osiedle Leśna i oto wjechaliśmy po drewnianym moście do fortu Bema. Okrążyliśmy go od zachodu w połowie, po czym przedostaliśmy się do jego środka. Weszliśmy na Zapasową Prochownię, zeszliśmy i wyjechaliśmy po niecałej półgodzinie fortowania. Wróciliśmy na Waldorfa, lecz tym razem podążaliśmy ku północy. Powązkowską i Słomińskiego dotarliśmy do Dworca Gdańskiego, gdzie Co nieco przekąsiliśmy, a Księgowy wsiadł w pociąg. A ja Bonifraterską, Andersa, Marszałkowską, Puławską, Rolną, Nowoursynowską do akademika. Godzinę później przyszła kolej na wizytę u ortopedy, który zalecił mi jazdę na rowerze.


Opuszczony budynek przy Obrońców Tobruku rozebrany w 2012 r. Widok ku W


Fort Bema SW. Widok ku NNW


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Fort Bema


Aleja Armii Krajowej przechodząca w Aleję Prymasa Tysiąclecia w pobliżu Powązek. Widok ku SSW


Powązkowska. W centrum kościół pw. Karola Boromeusza. Widok ku SEE


Okopowa w pobliżu Arkadii (w tle). Widok ku NE


Okopowa w pobliżu Arkadii. Restauracja Czarny Kot. Widok ku W


Dworzec Gdański


Dworzec Gdański


Dworzec Gdański. Widok ku W


Marszałkowska. Widok ku NNW
Rower:Delta Dane wycieczki: 47.00 km (7.00 km teren), czas: 02:40 h, avg:17.62 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Przez Kabaty i osiedla Ursynowa

Środa, 30 stycznia 2008 | dodano: 30.01.2008Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, .Warszawa

Wreszcie dużo słońca. Do Ciszewskiego, KENu, Gandhi, Pileckiego, w Rolną i zaraz za pierwszym budynkiem w lewo, na gruntową, wydeptaną ścieżką między łąkami. Wyjazd na Roentgena, dalej chodnik Puławskiej. Skręt w Bogatki, ku SE przez las do Leśnej w Kabatach. Dalej przedłużenie Moczydłowskiej i skręt w przedłużenie Przekornej. I tak przez las, aż dojechało się do znanej drogi na Powsin. Mała pętlę ku S, z przejazdem przez pole do wypoczynku, a potem zjazd Rydzową. Podjazd asfaltem Podgrzybków, osiedlowa ulica Dembego. Na skrzyżowaniu za 17A w lewo do Wańkowicza. Gdy ta się skończyła - przez zarośnięte nieużytki do Przy Bażantarni i kolejne nieużytki przy Lokajskiego, a przynajmniej, dopóki po lewej nie ukazał się teren szkolny. Później Lanciego, Cynamonowa. Przed Gandhi skręt w prawo, na dróżkę przy osiedlu, kończącą się tam dla mnie na parkingu. Odbicie przez Park Wynalazców Polskich do Rosoła. Potem wzdłuż zachodniego krańca kampusu i tak zakończył się wyjazd tego dnia.


Droga równoległa do Pustułeczki. Widok ku E


Kabaty


Kabaty


Kabaty


Kabaty


Kabaty


Kabaty


Gąsek przy Podgrzybków. Widok ku SE


Podgrzybków. Widok ku N

Kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa. Widok ku SEE


Kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa. Widok ku SE


Kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa. Widok z Lokajskiego ku SSW


Natpoll Business Center. Widok ku E


Park Wynalazców Polskich. Widok ku NNW
Rower:Delta Dane wycieczki: 24.00 km (5.00 km teren), czas: 01:40 h, avg:14.40 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Przez Konstancin i Wilanów

Wtorek, 29 stycznia 2008 | dodano: 30.01.2008Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki, ...Miejscowości mazowieckie, .Warszawa
Cały dzień pochmurny. Wpierw na południe. Większość trasy odbyła się po ścieżkach przy Rosoła, z jednym odbiciem na Nowoursynowską koło parku w Natolinie. Później przejazd do Powsina przez las. Prawdziwka, Sadowa, Saneczkowa, cała Bielawska i Okrzewska. Powrót do Warszawy, gdzie skręt w Rosy. Później Bruzdowa, Metryczna i Syta. Tam było najgorzej. Chyba nawet padało przelotnie, albo po prostu było bardzo mokro. Mijało się oczyszczalnię z prawej, później elektrociepłownię z lewej. Nie wiadomo było, czy droga będzie przejezdna. Kobylańska i Łucznicza dochodząca do Korzennej. No widać było, że to ulice bardziej z nazwy. Z Antoniewskiej skręt w lewo i jazda ścieżką wzdłuż Fosy Wolickiej. Stamtąd już na ścieżką przy Becka i najprostszym wariantem do akademika


Nowoursynowska. Dąb Mieszko I. Widok ku SW


Nowoursynowska. Dąb Mieszko I


Kabaty. "Poległ za wolną Polskę NN żołnierz AK 29.VII.1944 r. grób symb. prochy przeniesiono na Powązki Wojskowe kw. C8, rz. 4 gr. 18"


Kabaty. "Poległ za wolną Polskę NN żołnierz AK 29.VII.1944 r. grób symb. prochy przeniesiono na Powązki Wojskowe kw. C8, rz. 4 gr. 18"


Konstancin-Jeziorna. Bielawska przy Mirkowskiej. Kładka dla rur, chyba ciepłowniczych, która została usunięta w kolejny roku. Widok ku E


Most Prętowej na Wilanówce. Widok ku N


EC Siekierki. Widok ku SW


Wolicka. Widok na osiedle przy Bernardyńskiej ku S


Fosa Wolicka. Widok ku W


Gdzieś w Dolinie Służewieckiej

2008.01.24

Wyjście się na spacer. Przez kampus do Cieszewskiego. Z Herbsta w Romera, na skraju parku. Potem skręt w Surowieckiego. Przy jej końcu, w rtveuroagd zakup pierwszego mp3. Potem na kopę Cwila, podziwiając z niej przymglony krajobraz. Przejście do KENu, wzdłuż niej do Bartoka, którą to się wracało.


Pustostan przy Romera pod adresem Pięciolinii 9 lub 8A. Widok ku NE




Garaże przy Surowieckiego. Widok ku S


Kopa Cwila. Widok ku N


Kopa Cwila. Widok ku NNW


Kopa Cwila. Widok ku NW


Kopa Cwila. Widok ku NE


Kopa Cwila. Widok ku SSW


Kopa Cwila. Widok ku SE

Miejscowości mazowieckie

- Konstancin-Jeziorna (+Gawroniec, +Klarysew,+ Nowa Jeziorna, Edwardów)





Rower:Delta Dane wycieczki: 35.00 km (10.00 km teren), czas: 03:00 h, avg:11.67 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Po Warszawie z Księgowym

Środa, 19 grudnia 2007 | dodano: 19.12.2007Kategoria .LSTR, .2 Osoby, .Zwykłe przejażdżki, .Z Księgowym, .Samotnie, .Warszawa
Tzw.  zgniła pogoda. Wyjazd w skrócie wyglądał tak:

8:40

SGGW - Most Siekierkowski - Wał Miedzeszyński - betonowe płyty Wybrzeża Puckiego - most Grota-Roweckiego

10:20

Spotkanie z Księgowym i wspięcie na poziom mostu po wydeptanej ścieżce. Po drugiej stronie zejście po schodach. Asfaltowym chodnikiem wzdłuż Wisłostrady do Centrum Olimpijskiego, skąd odbiliśmy na zachód. Dalej był Plac Wilsona - Broniewskiego - rondo Radosława - Plac Zawiszy - Hala Banacha - Wydział Geologii UW

Rondo Nehru. Widok ku NNW


Wał Miedzeszyński. Widok na Most Poniatowskiego ku NNW


Ogródki działkowe przy Wybrzeżu Puckim. Widok ku SW


Ogródki działkowe przy Wybrzeżu Puckim. Widok ku SSW


Wybrzeże Puckie. Widok ku N


Modlińska pod Toruńską. W centrum kościół pw. Jezusa Chrystusa Króla Pokoju. Widok ku NEE

11:30

Pogadaliśmy na trasie, pogadaliśmy na miejscu i się rozeszliśmy, tzn. ja na rowerze, a on został na wf i wracał po zajęciach. Co do jazdy, to przerażała mnie jazda w ruchu ulicznym, gdyż do tej pory po mieście użytkowane były głównie ścieżki i chodniki, a tym razem przemieszczaliśmy się także w korku koło Powązek.


Skrzyżowanie Okopowej i Leszno. Widok ku SE


Księgowego i mój rower na Banacha

12:30 Koniec wyjazdu

Już samotnie dalsza trasa wiodła: Racławicka - Polskie Radio - Malczewskiego - Królikarnia (ścieżką po północnej jej stronie) - fort Piłsudskiego - Aleja W.Sikorskiego - SGGW.

Skrzyżowanie Alei Niepodległości z Malczewskiego. Widok ku S


Alejka po N stronie Królikarni. Widok ku SEE


Pod Królikarnią. Widok ku W


Idzikowskiego. Fort Piłsudskiego. Widok ku SSE


Idzikowskiego. Pomnik Piłsudskiego przy forcie. Widok ku SSE

Rower:Delta Dane wycieczki: 44.00 km (2.00 km teren), czas: 03:00 h, avg:14.67 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Masa Krytyczna

Piątek, 30 listopada 2007 | dodano: 30.11.2007Kategoria .>10 osób, .Zwykłe przejażdżki, .Pół nocne, .Warszawa

Przez forum S. zgodził się, by razem ruszyć na Masę Krytyczną. Gdy już przyszło mi dojeżdżać do skrzyżowania Siekierkowskiej z Czerniakowską, doszła od niego wiadomość, że raczej nie pojedzie. Mi się nie chciało rezygnować, choć szkoda, że samotnie w tłumie. Skręt w Beethovena i podjazd Sobieskiego-Belwederską (potwornie mnie to wymęczało). Dalej pod pomnik Kopernika, gdzie znajdował się punkt zborny. Jak się udało dowiedzieć z obwieszczeń, standardowym miejscem była kolumna Zygmunta, lecz Krakowskie Przedmieście było modernizowane, przekształcając je z asfaltu na kostkę i odcinano zjazd w Oboźną

Trasa masy miała przebieg:

Pomnik Kopernika - Rondo de Gaulle'a - Pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie - Piękna - Krucza - Aleje Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Al. Waszyngtona - Rondo Wiatraczna - Grochowska - Chłopickiego - Szaserów - Dwernickiego - Stanisławowska - Mińska - Zamoyskiego - Sokola - Most Świętokrzyski - Dobra - Karowa - Krakowskie Przedmieście

Powrót

Na koniec podnoszenie rowerów. Chwila gadania z jakimś gostkiem. Powrót de Gaulla, skręt w Marszałkowską w Centrum. Przez Pola Mokotowskie do Niepodległości. Skręt w Rakowiecką, gdzie odbicie od dwójki innych rowerzystów, w pobliżu których, aż tam mnie wywiało, zamieniając z nimi kilka słów. Przy okazji o mało, nadziałby mnie jeden ze słupków przy ścieżce. Od Wołoskiej cały czas na południe, aż do skrzyżowania Puławskiej z Pilickiego. Dalej Herbsta, Jastrzębskiego i wnet nocleg.
Rower:Delta Dane wycieczki: 47.00 km (0.50 km teren), czas: 04:00 h, avg:11.75 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

Po okolicy, do Czerwińska

Sobota, 24 listopada 2007 | dodano: 24.11.2007Kategoria .Samotnie, .Zwykłe przejażdżki

Wyjazd mniej więcej między 9-11 licząc przerwy. Z domu do Czerwińska, trasą nad Wisłą z odbiciem na górną Zdziarkę. Na miejscu rower mi się wywalił w trakcie robienia zdjęcia. Podjazd koło klasztoru i kurs na Garwolewo. Skręt w pola na wschód, a następnie, na skrzyżowaniu prowadzącym do Parlina, nastąpiło odbicie ku SE. Było to wszystko jakieś 3-4km mitręgi przez błoto. Wyjazd na wojewódzką. Na skróty do DK62. W Zarębinie skręt na Wilkówiec, by szutrówkami dotrzeć do domu. Zmęczyło mnie to tym bardziej, że wycieczka zaczęła się w dobę po obudzeniu. Sam dzień był nieprzyjemnie pochmurny i zgniły.


Czerwińsk. Praga przy ujściu Boguszynki (za plecami) do Wisły. Widok ku E


Czerwińsk. Między Boguszynką i zjazdem z betonowych płyt. Widok ku S


Czerwińsk. Klasztor. Widok ku N


Droga między Czerwińskiem i Garwolewem. Widok ku NW


Droga między Czerwińskiem i Garwolewem. Widok ku NW


Droga z Janikowa do Parlina. Moja trasa w prawo. Widok ku E


Sielec. DW570 (za plecami). Droga do Janikowa. Widok ku NW


Sielec. DW 570. Widok ku NE
Rower:Delta Dane wycieczki: 24.50 km (16.00 km teren), czas: 01:23 h, avg:17.71 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)